رئیس‌جمهور لبنان: مقاومت حق طبیعی هر ملتی است

رئیس‌جمهور لبنان: مقاومت حق طبیعی هر ملتی است
رئیس‌جمهور لبنان تأکید کرد، مقاومت حق طبیعی هر ملتی است که خاک، آب یا آسمانش مورد تعرض قرار گرفته است.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، «میشل عون» رئیس‌جمهور لبنان در نوزدهمین سالگرد آزادسازی جنوب لبنان اعلام کرد، مناسبت کنونی (عید مقاومت و آزادسازی) دلیلی برای این موضوع است که اراده ملت‌ها در نهایت بر سختی‌ها، ظلم و اشغالگری پیروز می‌شود و «حصار تجاوز به حقوق» را می‌شکند.

بر اساس گزارش روزنامه لبنانی «النهار»، عون گفت: اگر این روحیه عالی ملی‌گرایانه لبنانی‌ها نبود پیروزی مذکور رخ نمی‌داد. "مقاومت" حق طبیعی هر ملتی است که خاک، آب یا آسمانش مورد تعرض قرار گرفته است؛ لبنان نمونه‌ای تاریخی برای کارآمدی مقاومت ملت‌ها در مقابل قدرت دشمن و توانایی‌های نظامی آن ارائه داد.

رئیس‌جمهور لبنان در ادامه بر پایبندی لبنان به اجرایی شدن قطعنامه‌های بین‌المللی بویژه قطعنامه 1701 که حاکمیت کامل این کشور را حفظ می‌کند، تأکید کرد.

وی ضمن اعلام اینکه رژیم صهیونیستی به صورت مستمر قطعنامه 1701 (که برای پایان دادن به جنگ 33 روزه در سال 2006 صادر شد) را نقض می‌کند، از جامعه بین‌المللی درخواست کرد لبنان را در مطالبه همیشگی‌اش برای احترام به این قطعنامه حمایت کنند.

 25 می سال 2000 یادآور اولین پیروزی قطعی مقاومت لبنان در مقابل رژیم صهیونیستی ، آغاز زنجیره پیروزی‌های این حزب و آغاز سراشیبی زوال برای دشمن اسرائیلی بود. در این روز ارتش رژیم صهیونیستی پس از 22 سال اشغال، از مناطق جنوب لبنان عقب‌نشینی کرد، این عقب‌نشینی به دلیل حملات سخت مقاومت اسلامی لبنان، حزب الله، صورت گرفت (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/م

افزودن نظر