تیراندازی در ایالت نیوجرسی آمریکا؛ ۱۰ نفر زخمی شدند

تیراندازی در ایالت نیوجرسی آمریکا؛ ۱۰ نفر زخمی شدند
تیراندازی در نیوجرسی آمریکا منجر به زخمی شدن دست کم پنج مرد و پنج زن شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو به نقل از اسپوتنیک، در نتیجه تیراندازی در شهر ترنتون نیوجرسی که صبح امروز شنبه رخ داد، دست کم ۱۰ نفر زخمی شدند.
پلیس از انتقال پنج مرد و پنج زن به بیمارستان خبر داده است.
این تیراندازی در بیرون از یک کافه در شهر ترنتون رخ داده است.
شهر ترنتون یک سال قبل نیز صحنه تیراندازی خونینی بود که در نتیجه آن یک نفر کشته و ۲۱ نفر دیگر زخمی شده بودند.
به گزارش مهر، در دسترس بودن سلاح گرم در آمریکا و فروش انواع مختلف آن در فروشگاه ها سبب شده تا اغلب مردم سلاح گرم در اختیار داشته باشند به همین دلیل آمار قتل در این کشور با استفاده از سلاح گرم بسیار بالا است.
در این میان اقدام برخی از نمایندگان کنگره و کاخ سفید برای ایجاد محدودیت در زمینه فروش سلاح راه به جایی نبرده و ارتباط گسترده لابی سلاح در ایالات متحده با اعضای با نفوذ کنگره سبب شده تا فروش سلاح در آمریکا بدون هیچگونه مشکلی ادامه داشته باشد.
این وضعیت رفته رفته تبدیل به یک بحران شده به طوری که تیراندازی در آمریکا به سوی مردم بی دفاع تبدیل به موضوعی همیشگی شده و سالانه هزاران نفر در این کشور بر اثر اصابت گلوله کشته می شوند.
بر اساس جدیدترین تحقیقات انجام شده در آمریکا در هر سال بیش از ۵۰۰ کودک در حوادث تیراندازی که در شهر های مختلف این کشور انجام می شود کشته می شوند.
تحقیقات مؤسسه سان لایت نشان می دهد که حدود ۵۱ درصد از نمایندگان کنگره آمریکا به نوعی از انجمن ملی سلاح این کشور کمک مالی دریافت کرده اند. همچنین ۴۷ درصد از نمایندگان مجلس آمریکا از کمک های مالی انجمن ملی سلاح این کشور برای انجام تبلیغات انتخاباتی خود بهره مند شده اند. در سنا هم حدود ۴۲ درصد از نمایندگان از انجمن ملی سلاح آمریکا کمک مالی دریافت کرده اند.

افزودن نظر