/سرمقاله- رای الیوم/

همکاری مخالفان سوریه با رژیم صهیونیستی در ترور القنطار "اوج خیانت" است

همکاری مخالفان سوریه با رژیم صهیونیستی در ترور القنطار "اوج خیانت" است
اذعان رژیم صهیونیستی به ترور سمیر القنطار با کمک ائتلاف مخالفان سوریه بار دیگر نشان داد که این رژیم با برخی گروه‌های این ائتلاف ارتباط داشته و از آن‌ها برای اقدامات شنیع خود علیه ملت سوریه استفاده می‌کند.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، روزنامه رأی الیوم در سرمقاله خود آورده است: برای ما و شاید میلیون‌ها تن در سرتاسر جهان عرب و اسلام گزارش شبکه دو تلویزیون اسرائیل مبنی بر کمک یکی از فرماندهان ائتلاف مخالفان سوریه به دستگاه اطلاعات اسرائیل در ترور سمیر القنطار شوکه‌کننده بود.

به این دلیل که شهید القنطار مامور گشودن جبهه جولان سوریه در راستای طرح حزب الله و با دستور شخص سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان شده بود. از جمله مهم‌ترین معاونانش شهید جهاد مغنیه، پسر عماد مغنیه، فرمانده شاخه نظامی این حزب بود. القنطار که حدود ۳۰ سال در زندان‌های رژیم صهیونیستی بود کوچکترین سربازی (۱۷ ساله)‌ بوده که در جریان عملیات شهادت‌طلبانه با یکی از گروه‌های فلسطینی در یک مأموریت شریف ملی بازداشت شد و لقب "رهبر اسرای عرب" در زندان‌های رژیم اشغالگر اسرائیل را به دست آورد.

مارکو مونرو که جزئیات این عملیات را در گفت‌وگو با این شبکه فاش کرد افسر ارتباطات بوده و از سوی اطلاعات اسرائیل مامور برقراری ارتباط و هماهنگی با نیروهای مخالف سوری بوده است. او گنجی از اطلاعات درباره حمایت رژیم صهیونیستی از برخی گروه‌های مخالف سوری که با اسرائیل همکاری می‌کردند و نقشه‌هایی را در داخل و خارج آن اجرا می‌کردند، در اختیار دارد.

شهید القنطار در راستای معامله تبادل جسد دو سرباز اسرائیلی که در جنگ لبنان کشته شدند در ازای آزادی ۱۹۹ لبنانی و فلسطینی از جمله چهار اسیر حزب الله در سال ۲۰۰۸ آزاد شد. او نخواست در خانه با زن و بچه‌هایش بنشیند بلکه تصمیم گرفت مسیر مبارزه خود را زیر پرچم حزب الله تا زمان شهادتش ادامه دهد.

دادن اطلاعات به صهیونیست‌ها برای ترور این شهید اوج خیانتی بود که مجددا نشان می‌دهد رژیم صهیونیستی با برخی گروه‌های مخالف سوریه ارتباط داشته و از آن‌ها برای اقدامات شنیع خود علیه ملت سوریه استفاده می‌کند.

نمی‌دانیم چرا دستگاه نظارت اطلاعات اسرائیل اجازه انتشار این اطلاعات را داده است آیا این در راستای جنگ روانی علیه حزب الله است یا در راستای طرحی برای اعمال فشار بر برخی گروه‌های ائتلاف مخالفان سوریه برای ارائه خدمات بیشتر به دولت اشغالگر اسرائیل؟

جواب این سؤال را برای ماه‌ها و سال‌های آینده می‌گذاریم. پیش‌بینی می‌شود که اسراری در این باره فاش شود به ویژه اینکه دولت اسرائیل که هویت اشرف مروان، جاسوس خود و نقش وی در جنگ اکتبر ۱۹۷۳ را فاش کرده از کشف هویت دیگر جاسوسانش خودداری نخواهد کرد.

انتهای پیام

افزودن نظر