نظر آمریکایی‌ها درباره انتخاب مجدد ترامپ

نظر آمریکایی‌ها درباره انتخاب مجدد ترامپ
نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد حدود ۶۰ درصد از آمریکایی‌ها معتقدند که دونالد ترامپ شایستگی انتخاب به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا در یک دور دیگر را ندارد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می دهد حدود ۶۰ درصد از رأی دهندگان بالقوه آمریکایی معتقدند دونالد ترامپ ، رئیس جمهور این کشور شایستگی اینکه در انتخابات جدید در سمتش تثبیت شود را ندارد.
نتایج نظرسنجی دانشگاه مانوماوث که پنجشنبه منتشر شده نشان می دهد که تنها ۳۷ درصد از رأی دهندگان بالقوه معتقدند ترامپ بایستی مجدداً به این سمت انتخاب شود، در حالی که ۶۰ درصد گفته اند معتقدند فردی جدید باید جای او را در کاخ سفید بگیرد.
دانشگاه مانوماوث نتایج تحقیقات خود درباره این موضوع را از نوامبر سال گذشته به طور متناوب منتشر کرده است. این دانشگاه می گوید رقم ۶۰ درصد بالاترین نرخ علاقه مندی آزمون شوندگان به تغییر در رهبری آمریکا را نشان می دهد.
پایگاه خبری-تحلیلی هیل پنجشنبه نوشته این نتایج در حالی منتشر شده که دونالد ترامپ قرار است از چند هفته دیگر رسماً تبلیغات خود برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ را آغاز کند.
طبق این گزارش، میزان رضایت از ترامپ در حال حاضر ۴۰ درصد است، در حالی که ۵۲ درصد گفته اند که از عملکرد او رضایت ندارند. این رقم پایین ترین نرخ رضایتمندی از ترامپ ظرف ۱۲ ماه گذشته است.
نتایج تحقیق مانوماوث همچنین نشان می دهد آمریکایی ها درباره سیر حرکت کشورشان به شدت بدبین هستند. فقط ۲۹ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفته اند به نظر آن ها آمریکا در مسیر صحیح قرار داد، در حالی که ۶۳ درصد گفته اند به نظر آن ها آمریکا با ترامپ در حال حرکت در مسیر نادرستی است.

افزودن نظر