بی‌اعتنایی ائتلاف سعودی به طرح مبادله هزار اسیر با یمن

بی‌اعتنایی ائتلاف سعودی به طرح مبادله هزار اسیر با یمن
کمیته ملی امور اسرای یمن گفت که در ادامه کارشکنی های عربستان برای اجرای توافق تبادل اسرا، طرحی را که این کمیته قبل از ماه مبارک رمضان برای مبادله هزار اسیر ارائه داد، بی جواب گذاشته است.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، «عبدالقادر المرتضى» رئیس کمیته ملی امور اسرای یمن گفت که قبل از آغاز ماه مبارک رمضان پیشنهادی برای تبادل اسرای یمن با مزدوران ائتلاف سعودی شامل یک هزار اسیر از هر دو طرف مطرح کرده است.

المرتضی در صفحه فیس بوک خود نوشت: نیمی از ماه مبارک گذشت و تا حالا هیچ جواب مثبتی دریافت نکردیم.

به گزارش وبگاه خبری المسیره، این مقام یمنی افزود: بسیار متاسفیم که کشورهای متجاوز علیه یمن و مزدورانشان به اسرای خود اهمیتی نمی‌دهند و خود را برای برخورد با مساله اسرا  چه از لحاظ اخلاقی، چه ارزشی و چه کاری مسئول نمی‌دانند.

رئیس کمیته ملی امور اسرای یمن ابراز امیدواری کرد که وجدان متجاوزان در قبال اسرایشان ولو یک بار در چند روز باقیمانده از ماه مبارک رمضان تحریک شود.

مسئولان جنبش انصارالله یمن و ائتلاف سعودی-اماراتی آذر ماه سال گذشته(دسامبر) بر سر تبادل اسرا به توافق رسیدند که به موجب این توافقنامه، قرار بود همه بازداشت‌شدگان یمنی یا کشورهای عضو ائتلاف سعودی طی چند مرحله و طبق جدول زمانی آزاد می‌شوند اما عربستان سعودی در اجرای توافق کارشکنی می‌کند.

انتهای پیام/ص

افزودن نظر