یادداشت بین‎الملل؛

زنگ خطر برای رئیس جمهور جنجالی/سکته ترامپ در آلاباما

«آلاباما» بعد از ۲۵ سال کرسی خود در سنا را به یک دموکرات واگذار کرد، نشانه‎ای مبنی بر اینکه رقبای ترامپ از حالا برای پیروزی در انتخابات میاندوره‌ای ۲۰۱۸ و ریاست جمهوری ۲۰۲۰ خیز برداشته‌اند.

تظاهرات ضد آمریکایی و ضد اسرائیلی در پاکستان

اسلام آباد - جمعی از مردم شهر راولپندی اسلام آباد پاکستان روز جمعه در اعتراض به سیاست های ترامپ و سران رژیم صهیونیستی برابر قدس شریف، تظاهرات ضد اسرائیلی و آمریکایی برگزار کردند.
در دنباله‌روی از واشنگتن مطرح شد؛

آل‌خلیفه مدعی شد:ایران برای کودتاچیان یمن موشکهای خطرناک می‌فرستد

وزارت خارجه بحرین در دنباله روی از اتهامات واشنگتن علیه جمهوری اسلامی ایران مبنی بر حمایت تسلیحاتی از گروه‌های یمنی، مدعی شد: رویکرد ایران در قبال یمن، «تجاوزکارانه» است!

شرط روسیه برای رفع تحریم تسلیحاتی لیبی

الجزیره- «ایوان مولوتکف» سفیر روسیه در لیبی امروز جمعه گفت: در صورت یکپارچه شدن ارتش لیبی، مسکو آمادگی دارد تحریم‌ تسلیحاتی ضد لیبی را لغو کند.
یک وبگاه یمنی:

ژست‌های بشردوستانه آمریکا برای یمن به منظور سامان یافتن آشفتگی ائتلاف سعودی است

یک وبگاه یمنی نوشت، اظهارات به ظاهر دلسوزانه بین‌المللی درباره توقف جنگ یمن و رسیدن کمک‌های انسانی به این کشور صرفا تزویر و دسیسه آنها برای سر و سامان یافتن اوضاع ائتلاف سعودی پس از شکست در فتنه صنعاست.

چین سفیر استرالیا را به وزارت خارجه احضار کرد

پکن- در پی بالا گرفتن تنش ها میان دولت های چین و استرالیا بر سر انتقادهای کانبرا از پکن مبنی بر دخالت در امور داخلی این کشور ، وزارت خارجه چین سفیر استرالیا را احضار کرد.
عضو این خبرخوان RSS شوید