8 میلیارد ریال برای طرح های آبخیزداری شیروان تخصیص یافت

8 میلیارد ریال برای طرح های آبخیزداری شیروان تخصیص یافت
بجنورد- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شیروان گفت: امسال 8 میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای طرح های آبخیزداری این شهرستان تخصیص داده شده است.

به گزارش گروه اقتصادی ایمان نیوز، مصطفی سیامکی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه اعتبار مصوب طرح ها 9 میلیارد و 800 میلیون ریال بوده است اظهار داشت: این میزان اعتبار برای حوضه آبخیز روستای زو، کوسه، نامانلو، سرچشمه و اسطرخی در سه بخش قوشخانه، مرکزی و سرحد شیروان است.


وی گفت: این اعتبار برای 492 متر مکعب سازه سنگ ملات، 3 هزار و 200 مترمکعب سازه گابیونی، 600 مترمکعب خشکه چین و 550 متر مربع سازه چیدی هزینه خواهد شد که عملیات آن شروع شده و تا پایان امسال به اتمام خواهد رسید.
سیامکی افزود: با افزایش بارش‌ها و سیلاب‌ها، برای کنترل روان آب‌ها ایجاد طرح‌های آبخیزداری امری ضروری به نظر می‌رسد زیراکه با طرح‌های آبخیزداری می‌توان از سیل و از تخریب طبیعت جلوگیری کرد.
شهرستان شیروان 400 هزار هکتار مساحت دارد که 290 هزار هکتار آن به صورت منابع طبیعی تجدید شونده و 110 هزار هکتار مستثنیات قانونی اشخاص شامل زمین های زراعی، باغی، جاده و محدوده روستاها و شهرها است.
7186/ 6042

افزودن نظر