قائم مقام صندوق توسعه ملی: نرخ سود تسهیلات ارزی این صندوق کم نظیر است

قائم مقام صندوق توسعه ملی: نرخ سود تسهیلات ارزی این صندوق کم نظیر است
همدان- قائم مقام صندوق توسعه ملی جمهوری اسلامی ایران گفت: نرخ سود تسهیلات ارزی این صندوق برای سرمایه گذاران بخش های عادی سه و نیم درصد است که این رقم در دنیا کم نظیر است.

به گزارش گروه اقتصادی ایمان نیوز، علیرضا صالح روز پنجشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان افزود: 80 درصد منابع صندوق باید برای بخش خصوصی واقعی استفاده شود که این در اساسنامه صندوق توسعه ملی ذکر شده است.


وی ادامه داد: همچنین بر اساس اساسنامه، استفاده دولت از تسهیلات صندوق توسعه ملی ممنوع است و نهادهای عمومی تنها می توانند تا 20 درصد از منابع صندوق استفاده کنند.
صالح با بیان اینکه در سال جاری 10 میلیارد دلار تسهیلات ارزی پرداخت می شود افزود: سرمایه گذاری هایی که در این استان انجام می شود باید رویکرد صادراتی داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: امروز به عنوان صندوق توسعه ملی 30 درصد منابع نفتی کشور را در اختیار داریم که برای سرمایه گذاری در اختیار بخش خصوصی قرار دهیم.
قائم مقام صندوق توسعه ملی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه این صندوق جایگاه متفاوتی از بانکداری و حسابداری دارد افزود: منابع صندوق باید برای نسل های آینده کسب درآمد کند و این به عنوان منابع و سرمایه برای نسل های آینده است.
وی ادامه داد: همدان استعداد خوبی دارد و اگر نتوانیم در این استان سرمایه گذار بیاوریم برای سایر استاتها ناامید می شویم.
صالح تاکید کرد: تسهیلاتی که منجر به صادرات شود در همدان از میانگین کشور بالاتر است.
7523/2087

افزودن نظر