130 هزار واحد مسکن روستایی آذربایجان غربی در صف بیمه حوادث قرار گرفت

130 هزار واحد مسکن روستایی آذربایجان غربی در صف بیمه حوادث قرار گرفت
ارومیه- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: حدود 130 هزار واحد مسکن روستایی شهرستان های مختلف استان در برابر حوادثی نظیر حریق، صاعقه، انفجار، زلزله، آتشفشان، رانش زمین، سیل و طغیان آب بیمه می شود.

به گزارش گروه اقتصادی ایمان نیوز، رضا حسینی روز سه شنبه در جلسه مشترک با عضو هیات مدیره بیمه دانا در آذربایجان غربی افزود: بر اساس تفاهم نامه همکاری بین استانداری آذربایجان غربی و بیمه دانا، این تعداد منازل مسکونی با سرمایه 300 میلیون ریالی به مدت یکسال زیر پوشش بیمه قرار می گیرد.


وی ادامه داد: از این تعداد 75 هزار واحد مسکن روستایی در محدوده 20 کیلومتری نوار مرزی قرار دارد.
وی بیان کرد: هزینه بیمه مساکن روستایی در محدوده 20 کیلومتری نوار مرزی در این طرح با 14 میلیارد و 820 میلیون ریال اعتبار از محل درآمدهای فروش سهمیه سوخت مرزنشینان پرداخت می شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی تاکید کرد: هزینه پوشش بیمه سایر مساکن روستایی در سراسر آذربایجان غربی نیز به صورت 50 درصد مشارکتی با روستاییان پرداخت خواهد شد.
حسینی گفت: بیمه شدن واحدهای مسکونی در مقابل حوادث طبیعی از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و کاهش هزینه های دولتی و افزایش رسیدگی به حادثه دیدگان بلایای طبیعی از مهمترین اهداف این طرح است.
به گزارش ایرنا، 304 هزار خانوار روستایی در 2 هزار و 200 روستای بالای 20 خانوار آذربایجان غربی سکونت دارند.
این استان مرزی دارای سه میلیون و 265 هزار نفر جمعیت است که 34.6 درصد از آن در مناطق روستایی و 65.4 درصد در مناطق شهری زندگی می کنند.
9918/2093

افزودن نظر