بانک ها در شرایط فعلی واحدهای تولیدی فعال را حمایت کنند

بانک ها در شرایط فعلی واحدهای تولیدی فعال را حمایت کنند
خرم آباد - رئیس کل دادگستری لرستان گفت: همه دستگاه ها و بانک ها باید در شرایط فعلی واحدهای تولیدی فعال و اشتغالزا را حمایت کنند و عجله ای برای وصول مطالبات خود نداشته باشند.

به گزارش گروه اقتصادی ایمان نیوز، جعفر بدری شامگاه سه شنبه درنشست ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در سالن جلسات اتاق بازگانی، صنایع و معادن خرم آباد اظهارداشت: در جلسات ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، تاکنون اقدامات خوبی انجام شده و خیلی از مشکلات به واسطه رایزنی‌ها حل شده است.


وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی مشکلات را رصد می‌کند و تکیه گاهی برای فعالان اقتصادی است، افزود: برخی مسائل به دستورالعمل‌های کشوری برمی گردد که کار را مشکل کرده اما آنچه در اختیار استان است باید مدیریت و پشتیبانی شده و موانع برداشته شود.
بدری ادامه داد: دستگاه هایی که مشکلات مالی و اختلافات ملکی دارند یا ناهماهنگی‌هایی وجود دارد باید مشکل آنها برطرف شود.
رئیس کل دادگستری لرستان بیان کرد: در سال رونق تولید باید دستگاه‌ها از بخش تولید پشتیبانی کنند و الان زمان فشار آوردن به واحدهای تولیدی نیست.
بدری اضافه کرد: اکنون در شرایط حصار اقتصادی هستیم و فعالیت های اقتصادی در سال های اخیر کار بزرگی محسوب می شود وحمایت از واحدهای تولید فعال مورد تاکید مسئولان عالی نظام است.
وی یادآور شد: برخی‌ها در استان که بومی هم هستند به واسطه مسائل شخصی یا منفعت طلبی یا زیاده خواهی کار شکنی می‌کنند که این اقدامات به ضرر منافع استان است.
بدری گفت: نباید جریان‌های سیاسی یا دعوای جناحی یا اختلاف شخصی در کار خللی ایجاد کنند.
رئیس کل دادگستری لرستان افزود: با کسی که بخواهد مردم را تحریک کند یا فضای دروغین ایجاد کند یا در فضای تبلیغات رسانه‌ای کاری انجام دهد که فعالیت واحدهای تولیدی را مختل نماید برخورد خواهیم کرد.
وی اظهار داشت: اگر در کار کسانی که از بخش تولید حمایت و پشتیبانی می‌کنند اخلال ایجاد کنند، برخورد خواهیم کرد و اگر به واسطه مسائل سیاسی کسی بیاید فضاسازی کند درست نیست.
بدری ادامه داد: استان این همه مشکل اقتصادی دارد، جوان‌ها در حال مهاجرت هستند و باید کمک کنید کارها رونق بگیرد.
وی تاکید کرد: بانک ها برنامه های اجرایی در مورد واحد های تولیدی را متوقف کنند.
بدری با اشاره به بحث تزلزل در قوانین گفت: در شرایط فعلی باید در کنار قوانین بسته‌های حمایتی برای تولیدکنندگان داشته باشیم تا مشکلی برای فعالیت آنها ایجاد نشود.
وی افزود: وعده‌های دولت برای اسیب دیدگان سیل هم در حد دستورالعمل مانده و اجرایی نشده است.
بدری اضافه کرد: در رابطه با سیل باید کارهایی شروع شود که این همه خسارت هم به دولت وارد نشود و باید راهکاری دیده شود که بیمه‌ها پای کار بیایند.
وی ادامه داد: دریافت تسهیلات دولتی نیز به راحتی انجام نمی شود و مردم سیلزده معطل و منتظر می مانند.
7274/7273

افزودن نظر