بارندگی 120 میلیارد ریال خسارت به میناب وارد کرد

بارندگی 120 میلیارد ریال خسارت به میناب وارد کرد
بندرعباس- فرماندار ویژه شهرستان میناب برآورد اولیه خسارت بارندگی و طغیان رودخانه ها به تاسیسات و راه های ارتباطی روستاهای این شهرستان را 120 میلیارد ریال اعلام کرد.

به گزارش گروه اقتصادی ایمان نیوز، محمد احمدی شامگاه دوشنبه به خبرنگاران اظهار داشت: به دنبال بارندگی دو روز گذشته و طغیان رودخانه جو محله، سیلاب به جاده‌ها، تاسیسات و منازل روستا‌های تلنگ دهگانه، کهنه شهر کرگان، سرشیفت و شمیلو خسارت وارد کرد.


وی ادامه داد: در جریان این بارش برق و آب این روستاها قطع شد که با تلاش نیروهای ستاد بحران آب و برق همه این روستاها هم اکنون وصل است.
احمدی تصریح کرد: علت آبگرفتگی این روستا‌ها ساخت و ساز در حاشیه و بستر رودخانه جو محله است که برای لایروبی آن نیازمند 100 میلیارد ریال اعتبار هستیم.
مناطق مختلف هرمزگان طی روزهای شنبه و یکشنبه هفته جاری شاهد بارش شدید باران بودند که به دنبال این بارش ها مراکز آموزشی و دانشگاهی به دلیل احتمال سیل و آبگرفتگی شدید معابر تعطیل شد.
طی این دو روز به دلیل حجم بالای بارش ها، برخی از رودخانه های فصلی طغیان و محورهای ارتباطی شمار زیادی از روستاها در شرق هرمزگان مسدود شد.
جاده ارتباطی بندر شهید رجایی بزرگترین بندرکانتینری ایران نیز در روز یکشنبه به دلیل آبگرفتگی شدید مسدود بود که با تلاش نیروهای راهداری بیشتر محورهای مسدود بازگشایی شدند.
بیشترین بارش در شهرستان های بندرخمیر با 84/5 میلیمتر، حاجی آباد 44/8 میلیمتر، جاسک41/3 و بندرعباس 45 و شش دهم میلیمتر ثبت شده است.
شهرستان میناب در 90 کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.
7198/6048

افزودن نظر