3068 فقره وام مسکن روستایی برای خراسان شمالی ابلاغ شد

3068 فقره وام مسکن روستایی برای خراسان شمالی ابلاغ شد
بجنورد- معاون امور مسکن و بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی گفت: تنها سه هزار و 68 فقره از سهم پنج هزار فقره تسهیلات طرح ویژه مسکن روستایی این استان، ابلاغ شده است.

به گزارش گروه اقتصادی ایمان نیوز، علی روحانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در سطح کشور، سهم 200 هزار فقره ای از تسهیلات طرح ویژه مسکن روستایی، کامل ابلاغ نشده است و در این استان هم تنها سه هزار و 68 فقره از این وام ها ابلاغ شده است.


وی افزود: از این تعداد تاکنون 2 هزار فقره تسهیلات به بانک معرفی شده و یکهزار و 250 فقره هم منجر به انعقاد قرارداد شده است.
معاون امور مسکن و بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی گفت: اکنون بیش از 55 هزار واحد مسکونی روستایی معادل بیش از 50 درصد از منازل مسکونی این مناطق، مقاوم سازی شده است.
روحانی با اشاره به مقاوم سازی بیش از 61 هزار واحد روستایی در استان گفت: از این تعداد، بیش از 55 هزار واحد مسکونی روستایی است و مابقی در شهرهایی است که پیش از این روستا بوده و اکنون به شهر ارتقا یافته اند.
وی با بیان اینکه کمترین میزان مقاوم سازی منازل روستاییان در شهرستان راز و جرگلان است، گفت: حدود 14 هزار و 400 واحد مسکونی در روستاهای راز و جرگلان وجود دارد که تاکنون 2 هزار و 700 فقره تسهیلات پرداخت شده و 2 هزار و 200 منزل در این مناطق ساخته شده است.
روحانی در باره ساخت مسکن شهری با کمک این بنیاد در استان گفت: تاکنون ساخت 2 هزار و 703 واحد در شهرهای استان پیگیری شده است که یکهزار و 692 واحد در قالب 21 پروژه اتمام یافته، 674 واحد ناتمام و 337واحد در دست طراحی است.
وی در باره خدمات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به روستاییان برای ساخت مسکن گفت: مقاوم سازی مسکن، یکی از رویکردهای اصلی در پرداخت تسهیلات است و در این زمینه 190 نفر ناظر ساخت واحدهای مسکن روستایی را رصد می کنند.
معاون امور مسکن و بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: تاکنون در قالب طرح مسکن مهر هم پنج هزار و 110 واحد مسکن در شهرهای زیر 25 هزار نفر ساخته شده است.
به گزارش ایرنا، 21 تا 31 فروردین ماه، دهه حساب 100 و سالروز تشکیل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.
بیش از 112 هزار خانوار روستایی خراسان شمالی در بیش از 100 هزار واحد مسکونی زندگی می کنند.
7185/ 6042

افزودن نظر