سقوط هیجانی شاخص بورس به کانال ۷۰ هزار واحدی

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۵۳۵ واحد افت هیجانی را به ثبت رساند.

به گزارش گروه اقتصادی ایمان نیوز، ؛ در پی حوادث تیراندازی روزجاری در مجلس و حرم مطهر امام واکنش و رفتار هیجانی معامله گران موجب شد تا شاخص بورس به ارتفاع 79 هزار واحد سقوط کند.

بر اساس این گزارش؛ در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد 651 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش 162 میلیارد تومان در 50 هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت 535 واحدی در ارتفاع 79 هزار و 758 واحد قرار گرفت.

بیشترین تاثیر منفی بر حرکت دماسنج بازار سهام در روزجاری به نام نمادهای فارس، رمپنا، کگل، آپ و فولاد شد و بیشتر نمادهای معاملاتی نیز با صف فروش به کار خود پایان دادند.

شاخص های اصلی بازار سرمایه هم روز منفی را پشت سر گذاشتند به طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 180 واحد، کل (هموزن) 204 واحد، قیمت (هموزن) 158 واحد، آزاد شناور 571 واحد و شاخص های اول و دوم به ترتیب 282 و 1691 واحد افت کردند.

بر اساس این گزارش؛ در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 365 میلیون ورقه به ارزش 111 میلیارد تومان در 39 هزار نوبت، آیفکس 16 واحد افت کرد و در ارتفاع 896 واحد قرار گرفت.

به باور کارشناسان، افردای که امروز به صورت هیجانی در صف فروش سهام قرار دارند و اقدام به فروش سهام خود بدون هیچ دلیلی می کنند، بزودی از این کار خود پشیمان می شوند و در زمره متضررین بورس قرار دارند.

انتهای پیام/

افزودن نظر