تعبیر باهنر از پوری حسینی؛ آدم عاقل و چیزفهمی بود

تعبیر باهنر از پوری حسینی؛ آدم عاقل و چیزفهمی بود
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه فردی که می خواهد شرکت‌های دولتی را وگذار کند باید هم دست پاک باشد و هم اختیارات داشته باشد، گفت: پوری حسینی آدم عاقل و چیزفهمی بود.

به گزارش گروه اقتصادی ایمان نیوز،

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمدرضا باهنر در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین که عصر دیروز در محل این تشکل برگزار شد، با اشاره به خبرهایی که در هفته های اخیر در خصوص مبارزه با فساد منتشر شده است، اظهار داشت: مبارزه با فساد و رانت خواری جزء اصول اساسی کشور است اما در ادبیات اقتصاد سیاسی کشور هم حیف داریم و هم میل ولی جریانات سیاسی به میل ها توجه می کنند ولی به حیف ها توجه نمی کنند.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین افزود: مثلا سالی 100 میلیارد دلار انرژی را بی ربط مصرف می کنیم که تبدیل به رفاه، ثروت و توسعه نمی شود. اما رئیس سازمان خصوصی سازی را می گیرند بعد می روند سراغ اینکه ببینند چه شده است؟

وی گفت: دولت دوازدهم اراده کرده که بانکها بنگاهداری نکنند؛ رهبر معظم انقلاب تاکید کرده است که نیروهای مسلح وارد فعالیت های اقتصادی نشوند؛ رئیس جمهور می گوید شرکت های زیرمجموعه شستا باید واگذار شوند؛ اما در این شرایط کدام آدم بی عقلی است که این شرکت ها را بخرد یا کدام آدم جرأتمندی هست که آنها را واگذار کند؟

باهنر تصریح کرد: کسی که می خواهد در میدان اقتصاد بجنگد هم باید چشم پاک باشد، هم دست پاک باشد و هم اختیارات داشته باشد. پوری حسینی آدم عاقل و چیزفهمی بود. یا این نماینده های مجلس که گرفته اند و من در جریان جزئیات آنها نیستم؛ آیا فردی که بنگاه ها را واگذار کرده باید تا آخر عمر به دادگاه برود؟

نامه وزیر اقتصاد به معاون اول رئیس جمهور در توجیه عملکرد پوری حسینی
سکوت وزیر اقتصاد درباره بازداشت پوری حسینی/موافقت با "استعفا" پاسخگوی خسارتهای خصوصی سازی است؟
سخنگوی قوه قضائیه: پرونده پوری حسینی جدید نیست
دفاع مشاورِ پوری حسینی از رئیس سابقش
اعلام جرم علیه پوری حسینی و افراد دخیل در واگذاری ها
سراج: تحقیقات پرونده "پوری حسینی" ادامه دارد/ با بازپرس در ارتباط هستیم

انتهای پیام/

افزودن نظر