سهامداران به اطلاعات واقعی شرکت‌ها اتکا کنند

سهامداران به اطلاعات واقعی شرکت‌ها اتکا کنند
یک مقام مسئول با اشاره به رشد بازار سرمایه و افزایش تمایل مردم به سرمایه‌گذاری در این بازار به سهامداران توصیه کرد برای دادوستد سهام به اطلاعات واقعی شرکت‌ها اتکاء کنند.

به گزارش گروه اقتصادی ایمان نیوز،

- اخبار اقتصادی -

علی نقوی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با اشاره به رشد شاخص های بازار سرمایه و افزایش تمایل مردم به سرمایه گذاری در این بازار گفت: برخی افراد از ناآگاهی مردم سوءاستفاده کرده و از طریق فضای مجازی، تحلیل های غیرواقعی در خصوص شرکت ها ارائه می کنند. بر این اساس انتظار می رود سرمایه گذاران از طریق سایت کدال و سایت شرکت اطلاعات واقعی را دریافت و از مشاوران دارای مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار برای خرید سهام بهره مند شوند.

معاون اجرایی بورس انرژی ایران با اشاره به تغییر قریب الوقوع مقررات بازار پایه از سرمایه گذاران در این بازار از جمله سهام بورس انرژی ایران خواست تا با مطالعه دقیق این تغییرات، نسبت به انتخاب سهم اقدام کنند چرا که ممکن است برخی با توجه کاهش مزایای نوسان گیری در سهام شرکت های بازار پایه برخی از فعالان این بازار اقدام به فروش سهام خود به افراد کم تجربه و کم اطلاع کنند.

نقوی با اشاره به افزایش فعالیت برخی کانال ها و گروه ها در فضای مجازی و ارائه اطلاعات غیرقابل اتکا در خصوص سهام بورس انرژی ایران از هماهنگی با فرابورس ایران برای رسیدگی جدی تر و سریع تر به کسانی که در فضای مجازی اطلاعات گمراه کننده منتشر می کنند خبر داد و افزود : همکاران واحد نظارت فرابورس ایران با رصد مستمر سهام شرکت گزارش های نظارتی درباره برخی افراد و گروه ها تهیه کرده اند و در جایی که ظن دستکاری قیمت می رود در حال برخورد طبق مقررات هستند.

معاون اجرایی بورس انرژی ایران با اشاره به اینکه این شرکت در شفاف سازی های متعدد خود طی دو سال گذشته بر وجود محدودیت در سقف کارمزدهای دریافتی بورس ها تاکید کرده است از سهامداران خواست از مبنا قرار دادن تحلیل هایی که بدون در نظر گرفتن سقف کارمزدها، درآمدهای غیر واقعی برای بورس انرژی محاسبه می کنند خودداری کنند چرا که این تحلیل ها موجب گمراهی سهامداران می شود.

وی افزود: با توجه به محددیت در سقف کارمزدها درآمدهای شرکت به میزان درصد افزایش عرضه فرآورده های نفتی و برق در بازارهای مختلف این بورس افزایش پیدا نخواهد کرد و این در تحلیل سهامداران باید مدنظر واقع شود.

این مقام مسئول در پایان متذکر شد مسئولیت سرمایه گذارانی که بدون توجه به اطلاعات رسمی تصمیم گیری میکنند بر عهده خودشان است.

عرضه 2 میلیون بشکه نفت خام سنگین در بورس انرژی تا 3 روز دیگر
مدیرعامل بورس تهران: سامانه معاملات بورس پذیرای سهام عدالت نیست

انتهای پیام/

افزودن نظر