تابستان ۹۸ آمد، از پرداخت سود سهام عدالت مجامع ۹۶ برخی مشمولان خبری نشد

تابستان ۹۸ آمد، از پرداخت سود سهام عدالت مجامع ۹۶ برخی مشمولان خبری نشد
در حالی که چندی پیش سازمان خصوصی‌سازی از پرداخت سود سهام عدالت سال مالی ۹۶ تمامی‌ مشمولان خبر داده است، اما برخی از مشمولان هنوز این سود را دریافت نکرده‌اند.

به گزارش گروه اقتصادی ایمان نیوز،

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، طرح سهام عدالت در حالی از سال 1385 تا کنون در حال اجرا است که بر اساس آن از محل سود سهام تخصیص یافته به مشمولان، اقساط این سهام طی مدت 10 سال تسویه شده است.

بر این اساس از سال 96 و با پایان یافتن مهلت تسویه اقساط سهام عدالت، سود این سهام به صورت نقدی به مشمولان در حال پرداخت است.

این در حالی است که چندی پیش پوری حسینی، رئیس سازمان خصوصی سازی و سیدجعفر سبحانی، مشاور بازنشسته این سازمان با تاکید در گفتگو با رسانه ها اعلام کردند، پرداخت سود سهام عدالت مربوط به سال مالی 96 تمامی مشمولان انجام شده است.

با این حال اما شمار قابل توجهی از مشمولان که مربوط به آخرین گروه مشمولان دریافت کننده این سود هستند(کارمندان دولت و بازنشستگان) هنوز سود سهام عدالت خود را دریافت نکرده اند.

بر این اساس پیگیری ها از سازمان خصوصی سازی بیانگر این مطلب است که با وجود اتمام مجامع سال 96 شرکت های حاضر در پرتفوی سهام عدالت و پایان مهلت 8 ماه پرداخت این سود(مطابق قانون تجارت) کماکان این سود از شرکت های سرمایه پذیر دریافت نشده و در پی آن شماره شبای بانکی اعلام شده توسط برخی از مشمولان نیز هنوز این سود را به خود ندیده است!

ارزش سهام عدالت با واگذاری به مردم افت شدیدی خواهد داشت
توضیح رئیس کمیسیون حمایت از تولید ملی از آخرین وضعیت سهام عدالت
مالکیت دولت بر سهام عدالت مشمولان کمیته امداد و بهزیستی غیرقانونی است

انتهای پیام/

افزودن نظر