تعیین قیمت قیر فقط در بورس کالای ایران

تعیین قیمت قیر فقط در بورس کالای ایران
معاون اول رئیس جمهور مصوبه هیئت دولت در خصوص آیین‌نامه نحوه توزیع قیر رایگان را به دستگاه های اجرایی مربوطه ابلاغ کرد که بر اساس این مصوبه، تعیین قیمت قیر صرفاً از طریق سازوکار بورس کالا انجام می‌شود.

به گزارش گروه اقتصادی ایمان نیوز،

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، هیئت وزیر در جلسه 26 خرداد با آئین نامه نحوه توزیع قیر رایگان که در کمیسیون اقتصاد دولت به تصویب رسیده بود، موافقت کرد.

در این آئین نامه که توسط اسحاق جهانگیری به وزرای دستگاه های اجرای مربوطه ابلاغ شده است، آمده: وزارت نفت می بایست در سال جاری تا سقف 6 هزار میلیارد تومان از محل دریافتی های خود بابت سهم دولت از فروش میعانات گازی و نفت خام به پالایشگاه های داخلی طبق زمان بندی خاصی به حساب خزانه داری کل واریز کند. خزانه داری نیز مراتب را به سازمان برنامه و بودجه اعلام می کند.

بر اساس این زمان بندی، وزارت نفت باید در ماه های اردیبهشت، خرداد، تیر، مهر و آبان در هر ماه 600 میلیارد تومان، در مرداد و شهریور 650 میلیارد تومان، آذر و دی 500 میلیارد تومان و بهمن و اسفند نیز هر کدام 350 میلیارد تومان به حساب خزانه داری کل واریز کند.

همچنین مطابق این مصوبه وزارت نفت از قیمت گذاری قیر بر اساس مواد اولیه آن منع شده و تعیین قیمت قیر صرفاً از طریق سازوکار بورس کالا انجام می شود.

گفتنی است مناطق سیلزده در دریافت سهم قیر رایگان از شاخص جداگانه ای تبعیت می کنند.

بورس کالا می تواند میزبان عرضه کنندگان بزرگ بین المللی باشد
ظرفیت بورس کالا در تامین منابع مالی در رشت بررسی شد

انتهای پیام/

افزودن نظر