وزیر صنعت: نظر ما درباره ارز ۴۲۰۰ تومانی همان نظر سخنگوی دولت است

وزیر صمت در پاسخ به این سوال که نظر این وزارتخانه درباره باقی ماندن یا حذف ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی چیست خاطرنشان کرد: روز گذشته آقای ربیعی به عنوان سخنگوی دولت نظر در این خصوص نظر داده و آنجایی که سخنگوی دولت نظری را مطرح می‌کند، این نظر، نظر همه ماست.

به گزارش گروه اقتصادی ایمان نیوز،

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، رضا رحمانی در حاشیه همایش روز ملی اصناف در جمع خبرنگاران با اشاره به مشکلات اصناف تولیدی در کشور اظهار کرد: بیش از 600 هزار صنف تولیدی در کشور وجود دارد که عدد قابل توجهی است و این اصناف سهم خوبی از اشتغال در کشور را دارند؛ مهمترین مشکل برای این اصناف، موضوع سرمایه درگردش و بحث نقدینگی آن ها است و با توجه به اینکه قیمت ها افزایش یافته، نیاز این اصناف به نقدینگی بیشتر هم شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه مشکل نقدینگی و سرمایه در گردش برای کل تولید در کشور وجود دارد گفت: این موضوع را در دولت مطرح کردیم و مذاکراتی هم با بانک مرکزی و وزارت اقتصاد داشتیم؛ لذا هم منابع موجود باید با در نظر گرفتن اولویت تولید هزینه شود وهم اینکه باید سازوکارها و منابع جدید طراحی شود.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ما تنها به بانک ها متکی هستیم و باید از بازار سرمایه و اوراق، بیشتر استفاده کنیم.

رحمانی افزود: امروز همه تولید در کشور تشنه نقدینگی است و در صورت تامین نقدینگی، هم امکان حفظ تولید موجود ممکن است و هم در بسیاری از بخش ها فرصت توسعه تولید وجود دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به این سوال که نظر این وزارتخانه درباره باقی ماندن یا حذف ارز دولتی 4200 تومانی چیست خاطرنشان کرد: روز گذشته آقای ربیعی به عنوان سخنگوی دولت نظر در این خصوص نظر داده و آنجایی که سخنگوی دولت نظری را مطرح می کند، این نظر، نظر همه ما است.

انتهای پیام/

افزودن نظر