سیف اعلام کرد

ملاحظه بانک مرکزی که موجب سوء‎استفاده شد

سیف گفت: بانک مرکزی، صیانت از سپرده‌های مردمی را یکی از اولویت‌های کاری خویش می‌داند و این موضوع حتی در زمینه سپرده‌های سپرده‌گذاران تعاونی و موسسات غیرمجاز، صدق می‌کند. اما متأسفانه موسسان و مدیران تعاونی‌ها از این ملاحظه سوءاستفاده کرده‌اند.

سپرده‌گذاران نگران نباشند،مبالغ علی‌الحساب است

رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه مبالغ پرداختی به سپرده‌گذاران برخی موسسات غیرمجاز، علی‌الحساب بوده و به معنای تسویه نیست، گفت: پرونده غیرمجازها را تا پایان سال ۹۶ می‌بندیم.

کهگیلویه و بویراحمد دومین استان در پرداخت تسهیلات صنایع دستی در کشور است

یاسوج - معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت که این استان بعد از زنجان دومین استان در زمینه پرداخت تسهیلات به تولید کنندگان و فعالان حوزه صنایع دستی در کشور ظرف…

مشارکت مردم و مسئولان لازمه آرامش نظام بانکی

یاسوج- افزایش مشارکت مردم برای رویگردانی از سرمایه گذاری در موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز و تلاش بیشتر دولت در بازگرداندن پس انداز سپرده گذاران، ضرورتی برای بهبود فعالیت نظام بانکی در کشور است.

بانک ها در اعطای وام از پذیرش اسناد زمین های کشاورزی امتناع می کنند

بجنورد- معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: با وجود ماده قانونی و تاکید قانونگذار در پذیرش اسناد روستایی و کشاورزی برای اعطای تسهیلات بانکی، بانک های ما از پذیرش این استناد خودداری می کنند.
یک تحلیلگر غربی:

تصمیم اخیر FATF دسترسی ایران به نظام بانکی جهان را تسهیل نمی‌کند

یک تحلیلگر غربی گفت: با توجه به ادبیات دوگانه ای که در بیانیه اخیر گروه کاری اقدام مالی در خصوص ایران به کار رفته بعید است تمدید تعلیق اقدامات متقابل علیه ایران موجب ارتقاء دسترسی ایران به سیستم مالی بین…

سهام ۲۱ شرکت بورسی زیر ۱۰۰ تومان معامله می‌شود

آخرین وضعیت قیمت پایانی هر سهم در بورس تهران نشان می‌دهد سهام ۴۰ شرکت بیش از ۱۰۰۰۰ ریال، ۱۳۱ شرکت بین ۳۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ ریال، ۱۳۲ شرکت با قیمتی بین ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ ریال و قیمت سهام ۲۱ شرکت کمتر…

مشکلات بانکی مهمترین مانع جذب سرمایه گذاری خارجی

ایران سال ها است که در جلب و جذب سرمایه گذاری خارجی، با چالش ها و مشکلات متعددی مواجه است؛ این موضوع بویژه با تحریم ها و فشارهای اقتصادی ظالمانه به اوج خود رسید؛ با این وجود رفع برخی نقیصه…

قیمت طلا به ۱۲۵۴ دلار رسید

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۲۵۴ دلار رسید، اما فاصله چندانی از بالاترین رقم یک هفته اخیر که روز جمعه به ثبت رسیده بود نگرفت.
وعده جدید رئیس کل بانک مرکزی در مورد موسسات مالی غیر مجاز:

تا سال ۹۷ موسسه پولی خارج از نظارت بانک مرکزی نخواهیم داشت

رییس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه تلاش می‌شود تا در سال ۹۷ موسسه پولی خارج از نظارت نداشته باشیم، گفت: دلیلی برای بی‌اعتمادی نسبت به موسسات مجوزدار وجود ندارد.

خانه های پایتخت در خردادماه 5.4 درصد گران شد

متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده در بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران نسبت به ماه مشابه پارسال 5.4 درصد افزایش یافت.
عضو این خبرخوان RSS شوید