238 واحد صنعتی استان تهران امسال وارد چرخه تولید می شود

238 واحد صنعتی استان تهران امسال وارد چرخه تولید می شود
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: امسال 238 واحد تولیدی تعطیل بر اساس سند توسعه استان، نوسازی و وارد چرخه تولید می شوند.

به گزارش گروه اقتصادی ایمان نیوز، نعمت الله ترکی عصر پنجشنبه در پنجاه و یکمین ستاد اقتصاد مقاومتی استان تهران که به میزبانی شهرستان پاکدشت و با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و استاندار تهران برگزار شد، اظهار داشت: تهیه سند آمایش و توسعه استان تهران بر اساس پهنه بندی و ظرفیت های هر یک از 16 شهرستان استان از مهمترین برنامه هایی است که سال گذشته در سطح استان تهران اجرایی شد.


وی افزود: شهرستان های استان تهران به پنج منطقه تقسیم شده که شهرستان های ورامین، قرچک، پیشوا و پاکدشت با در نظر گرفتن ظرفیت ها و استقرار جمعیتی جز منطقه چهار استان تهران محسوب می شوند.
ترکی اظهار داشت: در حوزه فعالیت های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگ و حوزه صنعت، سهم هر یک از شهرستای استان تهرن در حوزه تولید و اشتغال مشخص و فعالیت های هر یک از بخش های صنعتی و کشاورزی نیز تعیین شده است.
وی افزود: پیشران های تعیین شده برای شهرستان پاکدشت شامل اجرای واحدهای تولید بتن جدید، ایجاد پایانه صادراتی و بسته بندی گل و گیاه پس از فاز نخست توسعه صادرات گل در اسلامشهر، اتصال پاکدشت به متروی تهران و نیز احداث شهرک گلخانه ای گل های زینتی است که در برنامه توسعه این شهرستان در نظر گرفته شده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: به منظور استفاده کامل از ظرفیت های صنعتی استان، تمامی واحدهای تولیدی در طول سال گذشته مورد بازبینی قرار گرفته و اطلاعات این واحدها از طریق سامانه قابل رصد و پیگیری است.
وی اظهار داشت: در سال 98 پیش بینی می شود که 238 واحد تولیدی مورد بازسازی قرار گرفته و با تأمین سرمایه در گردش، فعالیت آن ها از سر گرفته شود.
وی میزان گردش مالی استان تهران را سالانه 64 هزار میلیارد تومان اعلام کرد.
به گزارش ایرنا، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت به همراه انوشیروان محسنی بند پی امروز پنجشنبه برای افتتاح چند طرح صنعتی به شهرستان ورامین و پاکدشت سفر کرد.
تهرام/7254/6003

افزودن نظر