فرماندار: بیش از چهار هزار انبار سمنان در سامانه جامع ثبت شد

فرماندار: بیش از چهار هزار انبار سمنان در سامانه جامع ثبت شد
سمنان- فرماندار سمنان گفت: چهار هزار و 164 انبار این شهرستان در اجرای طرح سامانه جامع انبارها ثبت شد.

به گزارش گروه اقتصادی ایمان نیوز، سید عباس دانایی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از مجموع تعداد انبارهای ثبت شده 494 انبار مرتبط با واحدهای صنعتی، 330 انبار مربوط به واحدهای کشاورزی، 2 هزار و 583 انبار مربوط به اصناف و 128 انبار مربوط به معادن است.


وی بیان کرد: 20 انبار مربوط به واحدهای بهداشتی و درمانی، 70 انبار مربوط به واحدهای طیور و آبزی و بقیه انبارها مربوط به سایر بخش هاست.
فرماندار سمنان با تاکید بر ضروری بودن ثبت کالا در سامانه جامع انبارها، ادامه داد: بر اساس طرح سامانه جامع انبارها همه اشخاص حقیقی و حقوقی که کالا خرید و فروش و انبار می کنند باید نشانی و مشخصات دقیق انبارهای خود را در سامانه جامع انبار و مراکز نگهداری کالا ثبت کنند.
وی تصریح کرد: نظارت بر زنجیره تامین، توزیع و مبارزه با قاچاق، احتکار و اختفاء کالاهای اساسی، اطلاع از آمار کلی میزان جابه جایی کالاها در استان، شناسایی انبارهای پرکاربرد در حمل بار، ثبت اطلاعات انبارهای پربار در سامانه و تشخیص احتکار در صورت فقدان ثبت موجودی کالا در سامانه، از دیگر اهداف اجرای این طرح در استان سمنان است.
دانایی با اشاره به اهداف اجرای این طرح اظهار داشت: شناسایی انبارهای کالاهای اساسی در استان سمنان به منظور ثبت مکانی انبار و درج اطلاعات با هدف مدیریت بازار کالا از اهداف و وظایف این سازمان در اجرای طرح است.
وی با بیان اینکه تمام انبارها باید پنجم هر ماه موجودی را به سازمان‌های مربوطه اعلام کنند، اظهارداشت: در صورت نبود رابطه منطقی بین ورودی و خروجی، برای آن انبار پرونده تعزیراتی تشکیل می‌شود.
فرماندار سمنان تاکید کرد: در صورت رعایت نکردن طرح سامانه جامع انبارها از سوی اشخاص حقیقی و حقوقی، با آن ها برخورد قانونی می شود.
به گزارش ایرنا، استان سمنان از اولین استان های کشور در اجرای طرح ثبت انبارها به منظور جلوگیری از قاچاق کالاست.
9891/6103

افزودن نظر