طرح کریدور شمال - جنوب در کردستان 60 درصد پیشرفت دارد

طرح کریدور شمال - جنوب در کردستان 60 درصد پیشرفت دارد
سنندج - مدیر ساخت و توسعه راه های اداره کل راه و شهرسازی کردستان گفت: اجرای طرح کریدور شمال - جنوب در حوزه این استان از 60 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

به گزارش گروه اقتصادی ایمان نیوز، رامین محمودی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: حدود 320 کیلومتر از کریدور شمال - جنوب کشور در این استان واقع شده که تاکنون 140 کیلومتر آن با پنج هزار میلیارد ریال اعتبار احداث و زیر بار ترافیک رفته است.


وی با اشاره به اینکه هم اکنون این طرح از 60 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است، اضافه کرد: 130 کیلومتر از این طرح در حال احداث بوده و 50 کیلومتر باقی مانده نیز در دست مناقصه و مطالعه است.
محمودی افزود: اتمام این طرح هفت هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که تخصیص و تزریق آن از سوی دستگاه های اجرایی در حال پیگیری است.
وی یادآور شد: این طرح که به بزرگراه کرمانشاه - میاندوآب موسوم است بخشی از کریدور شماره 10 کشور است که سه استان کرمانشاه - کردستان و آذربایجان غربی را به هم متصل می کند.
محمودی ادامه داد: این کریدور به علت قرار گیری در مسیرهای کوهستانی استان کردستان دارای سه کیلومتر تونل است که در حال احداث و تکمیل هستند.
استان کردستان در مجموع هفت هزار و 850 کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی دارد که 6 هزار کیلومتر آن راه روستایی و هزار و 850 کیلومتر آن راه اصلی و فرعی است.
3034/9102

افزودن نظر