معاون فرماندار بجنورد: سند توسعه مبنای تخصیص اعتبارات است

معاون فرماندار بجنورد: سند توسعه مبنای تخصیص اعتبارات است
بجنورد- معاون برنامه ریزی و توسعه منابع شهرستان بجنورد گفت: بر اساس تاکید استاندار خراسان شمالی تمامی پروژه های اعتباری که برای سال 98 تعریف می شود باید به استناد سند توسعه شهرستان باشد.

به گزارش گروه اقتصادی ایمان نیوز، هادی اعلمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر این اساس در سند توسعه شهرستان 90 پروژه محرک تعریف شده است.


وی افزود: دستگاه های اجرایی شهرستان باید این پروژه ها را در اولویت های اصلی برنامه های خود در تخصیص اعتبارات قرار دهند.
اعلمی گفت: در این میان ممکن است در جاهایی سند توسعه مورد ارزیابی و نقد قرار گیرد که از موارد پیشنهادی استقبال می شود.
وی اعتبار مصوب سال گذشته این شهرستان را یک هزار و 850 میلیارد ریال ذکر کرد و اظهار داشت: از این میزان در جمع بندی انجام گرفته یک هزار و 40 میلیارد ریال معادل 56.1 درصد مجموع اعتبارات به بجنورد تخصیص یافت.
وی افزود: این در حالی است که سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز قول مساعد برای تخصیص 110 میلیارد ریال اعتبار در حوزه راهسازی را داده است.
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع فرمانداری شهرستان بجنورد در ادامه از برگزاری جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در حوزه صنعت، کشاورزی و میراث فرهنگی و گردشگری در فرمانداری بجنورد خبر داد و گفت: بر این اساس حوزه های مربوط به این شهرستان در کارگروه شهرستانی بررسی می شود.
وی با اشاره به برگزاری جلسات پنجره واحد سرمایه گذاری در شهرستان بجنورد، یادآور شد: تا کنون دو جلسه کارگروه در فرمانداری برگزار شده است.
وی از اولویت های امسال پنجره واحد سرمایه گذاری را در حوزه زنجیره پرورش مرغ گوشتی و زنبور عسل دانست.
شهرستان بجنورد 220 هزار نفر جمعیت دارد.
ط/ 6042

افزودن نظر