ظرفیت تولید در مرغداری های استان اردبیل افزایش یافت

ظرفیت تولید در مرغداری های استان اردبیل افزایش یافت
اردبیل - معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اردبیل از افزایش ظرفیت تولید در مرغداری های این استان خبر داد.

به گزارش گروه اقتصادی ایمان نیوز، نوبخت اژدری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: هم اکنون ظرفیت تولید به بیش از 9 میلیون قطعه مرغ در هر دوره پرورش رسیده است.


او اظهار داشت: در استان اردبیل سه میلیون و 898 هزار و 259 واحد دامی و تعداد 480 مرغداری با ظرفیت 9 میلیون و 400 هزار قطعه در هر دوره و پرورش داده می شود و وجود دامداران و مرغداران با تجربه در استان و امکانات بالقوه خدادادی و مراتع سرسبز و دشت حاصل خیز مغان و عشایر ایل شاهسون و گوسفند نژاد مغانی و شتر دوکوهان از پتانسیل های استان برای تولید گوشت قرمز و سفید و فرآورده های لبنی استان می باشد.
وی تعداد واحد گاوهای شیری را 98 واحد به ظرفیت 29 هزار و 218 راس ، تعداد واحد پروار بندی گوساله را 373 واحد به ظرفیت 55 هزار و 534 راس ، پروار بندی بره را 114 واحد به ظرفیت 440 هزار و 75 راس و گوسفند داشتی را 9 واحد به ظرفیت 6 هزار و 270 راس ذکر کرد و افزود: حمایت از واحدهای تولیدی ، ایجاد اشتغال و کارآفرینی و افزایش توان اقتصادی بهره برداران برای رشد و شکوفایی بخش دامداری استان در اولویت قرار گرفته است.
اردبیل یکی از مناطق مهم دامپروری کشور است و دامداری از قدیم الایام مرسوم و حرفه اصلی مردم بوده و در حال حاضر نیز دراقتصاد منطقه نقش موثری ایفاد می کند.
6018/6016

افزودن نظر