4 هزار میلیارد ریال برای دفع فاضلاب روستاهای کردستان نیاز است

4 هزار میلیارد ریال برای دفع فاضلاب روستاهای کردستان نیاز است
سنندج - مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کردستان گفت: برای دفع بهداشتی فاضلاب 430 روستای حاشیه سدهای استان حدود چهار هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

به گزارش گروه اقتصادی ایمان نیوز، صدیق محمدزاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر فاضلاب 430 روستا وارد 16 سد کردستان می شود که باید برای رفع بهداشتی آن اقدام کرد.


وی اضافه کرد: با توجه به کمبود اعتبار، اولویت را بر تصفیه فاضلاب پنج روستای حاشیه کاسه سدها قرار دادیم که امیدواریم در سفر آتی ریاست جمهور به کردستان اعتبار لازم در این بخش را جذب کنیم.
مدیر عامل شرکت آبفار کردستان با بیان اینکه فاضلاب 50 روستا وارد سد قشلاق سنندج می شود، افزود: اغلب این روستاها به دلیل فاصله زیادشان با سد قشلاق، خطری از لحاظ آلودگی شدید آب ندارند اما دفع بهداشتی و تصفیه فاضلاب روستای سراب قامیش در دستور کار است.
محمدزاده از در حال اجرا بودن موافقت نامه با شرکت پیمانکار برای ایجاد تصفیه خانه فاضلاب در روستای سراب قامیش خبر داد و یادآور شد: در صورت تامین اعتبار تلاش می شود در کمترین زمان عملیات ساخت این تصفیه خانه آغاز شود.
وی میزان اعتبار مورد نیاز برای دفع بهداشتی روستای سراب قامیش را 40 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان وعده تخصیص 12 میلیارد ریال برای شروع این کار را داده است.
محمدزاده به ورود فاضلاب 19 روستا به سد چراغ ویس سقز نیز اشاره کرد و افزود: با وجود مکاتبات با شرکت آب منطقه ای مبنی بر پیش بینی اعتبار برای تصفیه فاضلاب روستاهای بالادست سدهای تازه احداث، اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.
به گزارش ایرنا، در حال حاضر یک هزار و 6 روستا زیر پوشش خدمات شرکت آبفار کردستان قرار دارند، 530 روستا از خدمات این شرکت بی بهره بوده و 167 روستا نیز فاقد تاسیسات آبرسانی هستند.
7355/9102

افزودن نظر