صعود ۱۷ درصدی خرید نفت کره جنوبی از ایران در ماه آوریل

صعود ۱۷ درصدی خرید نفت کره جنوبی از ایران در ماه آوریل
آمار‌های اداره گمرک کره جنوبی نشان داد واردات نفت این کشور از ایران در ماه آوریل به نسبت سال گذشته ۱۷ درصد رشد کرده و به روزانه ۳۵۳ هزار و ۲۲۳ بشکه نفت رسیده است.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، آمار های اداره گمرک کره جنوبی نشان داد واردات نفت این کشور از ایران در ماه آوریل (فروردین) به نسبت سال گذشته ۱۷ درصد رشد کرده است.
بر اساس این آمار، سئول در ماه آوریل از ایران ۱.۵ میلیون تن یا روزانه ۳۵۳ هزار و ۲۲۳ بشکه نفت خریده است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال که برابر با ۱.۲ میلیون تن بود، بیشتر است.
کره جنوبی در بازه ژانویه تا آوریل امسال ۳.۸۷ میلیون تن یا روزانه ۲۳۵ هزار و ۵۳۳ بشکه نفت از ایران خریده است که در مقایسه با ۴.۷ میلیون تن مدت مشابه پارسال ۱۷.۴ درصد کمتر است.
به گزارش رویترز، کره جنوبی در ماه نوامبر معافیت ۶ ماهه از تحریم های نفتی ایران از آمریکا دریافت کرد، اما واشنگتن در ماه آوریل اعلام کرد که هیچ معافیتی را برای تحریم های ایران تمدید نخواهد کرد.
کره جنوبی در مجموع در ماه آوریل ۱۲.۷۶ میلیون تن یا روزانه ۳.۱ میلیون بشکه نفت خریداری کرده است که ۱۰.۲ درصد از ۱۱.۵۸ میلیون تن مدت مشابه پارسال بیشتر است.

افزودن نظر