طرح اشتغال عمومی در مناطق سیلزده لرستان اجرا می شود

طرح اشتغال عمومی در مناطق سیلزده لرستان اجرا می شود
خرم‌آباد - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: طرح اشتغال عمومی در مناطق سیلزده لرستان اجرا می شود و افراد بومی بکار گیری شده در ساخت و ساز منطقه به مدت 100 روز تحت پوشش حقوق قرار می‌دهد.

به گزارش گروه اقتصادی ایمان نیوز، علی آشتاب سه شنبه شب در ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در سالن جلسات اتاق بازرگانی، صنایع، معاون و کشاورزی خرم آباد بیان کرد: سیل خسارات بسیاری به بنگاه‌های اقتصادی استان وارد کرد و بر اثر صیانت وزارت تعاون از نیروی کار با حفظ معیشت کارگر موضوع بیمه بیکاری پیگیری شد.


وی اظهار داشت: با حذف تمام فرآیند های اداری در شهرستان پلدختر کمتر از چند ساعت موضوع بیمه بیکاری را برقرار می کنیم و اکنون نیز بالغ بر 250 نفر از این امکان بهره مند هستند و هیچ محدودیتی نیز وجود ندارد.
وی ادامه داد: این بیمه بیکاری شامل کسانی می‌شود که تا قبل از سیل اشتغال و لیست بیمه داشته اند و پس از سیل شغل خود را از دست داده اند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان اضافه کرد: برای کسانی که بیمه خویش فرمایی دارند نیز پیشنهادی داشته ایم که در صورتیکه هیات دولت تصویب کند آنها را تحت پوشش بیمه بیکاری قرار می‌دهیم.
آشتاب افزود: موضوعی تحت عنوان اشتغال عمومی پیگیری شده است و اگر بحث ساخت و ساز و لای روبی در منطقه هست از ظرفیت نیروی انسانی منطقه استفاده می شود.
وی تاکید کرد: در بحث اشتغال خانگی هم طرح هایی آماده و به وزارتخانه ارسال شده است.
آشتاب گفت: در راستای اشتغال روستایی هم یک هزار و 500 میلیارد ریال علاوه بر سهم ابلاغی قبلی استان مصوب شده است.
7274/7273

افزودن نظر