مسئولان به وعده های داده شده به سیلزدگان عمل کنند

مسئولان به وعده های داده شده به سیلزدگان عمل کنند
خرم آباد - نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: اغلب وعده های مسئولان به سیلزدگان اجرایی نشده است و فعالان اقتصادی از این موضوع گلایه مند هستند.

به گزارش گروه اقتصادی ایمان نیوز، حسین سلاحورزی شامگاه سه شنبه در نشست ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در سالن جلسات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم آباد افزود: اغلب مراجعاتی که از سوی فعالان اقتصادی خسارت دیده از سیل به اتاق بازرگانی می‌شود حاکی از آن است که اغلب قول و قرارهای مسئولان به آن‌ها اجرایی نشد.


وی اظهار داشت: بسیاری از واحدهای اقتصادی از جمله واحدهای صنفی، گردشگری و خدماتی از این اتفاق به شدت آسیب دیدند.
سلاحورزی بیان کرد: کسب و کار این واحدها به دلیل رسوب گل و لای یا تخریب و یا قطع جاده و برق دچار اختلالات جدی شده است.
رئیس اتاق بازرگانی لرستان با تاکید بر اینکه برخی از واحدها به صورت کم و بیش به فضای کسب و کار برگشته اند، ادامه داد : مراجعاتی که به اتاق بازرگانی می‌شود مبنی بر این است که اغلب قول و قرارهایی که داده شده هنوز به مرحله اجرا نرسیده است.
سلاح ورزی بر لزوم یک سیستم نظارتی پیگیر برای تحقق این وعده ها تاکید کرد و یادآور شد: این وعده‌ها تا جایی که ممکن است اجرایی شود چراکه نارضایتی‌ها در اصناف رو به افزایش است و اگر برنامه‌ای نداشته باشیم، معضلات هم در آینده بیشتر خواهد شد.
وی اضافه کرد: بی‌ثباتی و غیرقابل پیش‌بینی بودن قیمت‌ها، اصلی‌ترین مانع بهبود فضای کسب ‌وکار از سوی فعالان اقتصادی در سال 97 عنوان شده است.
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: هر ساله گزارشی از موانع بهبود فضای کسب و کار در کشور با مشارکت فعالان اقتصادی تهیه می‌شود و در گزارشی که در سال 96 تهیه شد، اصلی ترین مشکلات به عنوان موانع بهبود فضای کسب و کار، 2 عامل دشواری تأمین مالی و رویه‌های مالیاتی بود.
وی افزود: از سال 97 این مشکلات تغییر کرده و 2 عنوان جدید جایگزین شده است.
سلاحورزی ادامه داد: بی ثباتی و غیرقابل پیش بینی بودن قیمت‌ها نخستین عامل و بی ثباتی در مقررات و دستورالعمل‌هایی که دستگاه‌های دولتی صادر کرده اند به عنوان دومین مشکل بهبود فضای کسب و کار عنوان شده است.
وی بیان کرد: اما در لرستان، دومین مانع بهبود فضای و کسب و کار، بی تعهدی طرف‌های قرارداد عنوان شده که اگر قرار است به صورت بلندمدت و استراتژیک به فکر جذب سرمایه و بهبود فضای اقتصادی کشور باشیم توجه ویژه به محیط کسب و کار بسیار ضروری است.
7274/7273

افزودن نظر