حدود دو میلیون تن محصول خارج از فصل در هرمزگان تولید شد

حدود دو میلیون تن محصول خارج از فصل در هرمزگان تولید شد
بندرعباس- مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: امسال حدود دو میلیون تن محصول کشاورزی خارج از فصل در استان تولید شد.

به گزارش گروه اقتصادی ایمان نیوز، سید رضا امیری زاده عصر سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این میزان محصول خارج از فصل در سطح 70 هزار هکتار از زمین های کشاورزی هرمزگان تولید شده است.


وی خاطرنشان کرد: امسال میزان تولید محصول خارج از فصل در هرمزگان در مقایسه با سال قبل 20 درصد افزایش داشته است.
امیری زاده با بیان اینکه هرمزگان حائز رتبه نخست تولید محصولات خارج از فصل در کشور است، افزود: 29 محصول کشاورزی خارج از فصل در هرمزگان تولید می شود که بادمجان، گوجه فرنگی، خیار، کلم، فلفل و لوبیا سبز از مهم‌ترین آنها است.
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان بیان داشت: محصولات تولیدی علاوه بر تامین نیاز استان، به نقاط مختلف کشور نیز ارسال و به کشورهای حاشیه خلیج فارس هم صادر می شود.
امیری زاده بیان داشت: عرضه محصولات خارج از فصل هرمزگان در تنظیم بازار این محصولات و جلوگیری از افزایش قیمت آن ها در سطح کشور تاثیر بسزایی دارد.
به گزارش ایرنا، در اطلاعات منتشره روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان آمده است: کشت گیاهان زراعی خارج از فصل در هرمزگان در ماه های مهر و آبان انجام و برداشت آنها نیز از اواسط آذرماه آغاز و تا اردیبهشت ماه سال آینده ادامه می یابد.
شهرستان ‌های بندرعباس، میناب و رودان از مناطق مهم کشت محصولات خارج از فصل در هرمزگان است.
وسعت زمین های کشاورزی هرمزگان 160هزار هکتار با تولید سالانه 2 میلیون و 300 هزار تن محصول باغی و زراعی اعلام شده است.
7198/6048

افزودن نظر