تکذیب آسیب پذیری در سیستم امینتی تاکسیهای اینترنتی

تکذیب آسیب پذیری در سیستم امینتی تاکسیهای اینترنتی
روابط عمومی شرکتهای تاکسی آنلاین امروز -پنج‌شنبه- بعد از دست به دست شدن توئیت تصویری که حکایت از انتشار اطلاعات کاربران یکی از این شرکتهای تاکسیرانی شهری داشت نفوذ در سیستم امنیتی تاکسی های اینترنتی را تکذیب کرد.

به گزارش گروه اقتصادی ایمان نیوز، تصویر صفحه ای که در فضای مجازی منتشر شد حکایت از این داشت که داده‌های مربوط با 6.7 میلیون کاربر ایرانی در خطر انتشار است.


روابط عمومی این شرکت تاکسیرانی اینترنتی در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا این خبر را تکذیب کرد و گفت: بر اساس بررسی های تیم فنی شرکت این اطلاعات مربوط به ما نبوده و اطلاعات کاربران ما در معرض خطر نیست.
آربی باغومیان، مدیر محصول فنی این شرکت، ضمن اطلاع از اخبار مربوط به لو رفتن اطلاعات کاربران یک شرکت بیان کرد: طبق بررسی‌های به عمل آمده اطلاعات لورفته کاربران مربوط به سامانه شرکت تاکسیرانی مانیست.
او همچنین تاکیدکرد: تیم امنیت سایبری این شرکت همواره حداکثر تلاش خود را برای حفاظت از اطلاعات کاربران راننده و مسافر این سامانه انجام می‌دهد.
همچنین روابط عمومی یک شرکت فعال دیگر در زمینه حمل و نقل مسافری نیز طی اطلاعیه ای رسمی در خصوص اخبار مطرح شده پیرامون نفوذ به سیستم یکی از تاکسی‌های اینترنتی و نسبت دادن آن شرکت خودگفت: با بررسیهای صورت گرفته 100 درصد مطمئن هستیم که هیچ نوع حمله یا دسترسی به اطلاعات مسافران یا سفرها صورت نگرفته است.
در ادامه آمده است: تعداد رانندگان دومین شرکت تاکسیرانی اینترنتی امروز 750 هزار نفر است و در مورد لو رفتن اطلاعات 6.5 میلیون راننده مطرح شده، در حال بررسی ارتباط ادله ذکر شده با این شرکت هستیم.
آنها در ادامه اعلام کردند: امنیت اطلاعات کاربران ( مسافران، رانندگان)‌ مهمترین اولویت این شرکتها است.
در توییتی که یکی از کاربران توئیتر آن را همراه با تصویر صفحه منتشر کرده، آمده است: داده‌های مرتبط با بیش از 6.7 میلیون کاربر ایرانی یکی از شرکت‌های حمل و نقل شهری، دچار نقض اطلاعاتی شده است.
نام و نام خانوادگی، شماره تلفن و کد ملی، همراه سایر اطلاعات کاربران به واسطه این نقض اطلاعاتی در معرض خطر قرار گرفته است.
شبک** 9207**1983

افزودن نظر