استاندار: خراسان شمالی برای جبران خسارات سیل نیازمند اعتبارات ملی است

استاندار: خراسان شمالی برای جبران خسارات سیل نیازمند اعتبارات ملی است
بجنورد - استاندار خراسان شمالی گفت: بارندگی ها و سیلاب های بهار امسال خسارات زیادی به حوزه های مختلف این استان وارد آورده که جبران آن نیازمند تخصیص اعتبارات ملی است.

به گزارش گروه اقتصادی ایمان نیوز، محمدعلی شجاعی روز دوشنبه در دیدار با معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه، افزود: طبق ارزیابی های اولیه، خسارات فراوانی به منازل مسکونی، راه و ابنیه روستایی و همچنین حوزه کشاورزی، اماکن نگهداری دام و دیگر بخش های استان وارد شده است.


وی در این نشست که با حضور اعضای مجمع نمایندگان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، افزود: برای جبران این خسارت ها نیاز به تامین مالی و تجهیزاتی داریم.
نماینده عالی دولت در خراسان شمالی با اشاره به برنامه میزبانی این استان از جشنواره تولیدات صدا و سیمای استانها‌، خواستار اختصاص اعتبار ملی برای برگزاری این برنامه شد.
شجاعی اظهار داشت: بدون تردید برگزاری یک رویداد فرهنگی ملی در این استان تازه تاسیس، گام موثری در مسیر توسعه، پیشرفت و پیشرانی همه جانبه برای این استان خواهد بود.
بنابر اعلام اداره کل مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی، سیلاب های بهار امسال بیش از 6 هزار میلیارد ریال به بخش های مختلف این استان خسارت وارد کرده است.
5132

افزودن نظر