آمریکا: تخطی چین از توافق احتمالی تجاری مجازات دارد

آمریکا: تخطی چین از توافق احتمالی تجاری مجازات دارد
پکن- 'استیون منوچین' وزیر خزانه داری آمریکا گفته است که به رغم نزدیک شدن دو کشور به توافق نهایی برای خاتمه دادن به جنگ تعرفه ها، واشنگتن آماده است هر زمانی که پکن از توافق تخطی کند، مجازات هایی برایش در نظر گیرد.

به گزارش گروه اقتصادی ایمان نیوز، شبکه خبری فونیکس روز دوشنبه نوشت: منوچین خاطر نشان کرد که طرفین به امضای یک توافق نزدیک شده اند و فصل های زیادی در آن وجود دارد.


وی افزود: هرگز تا این اندازه در هیچ توافقی به جزییات پرداخته نشده بود و طرفین به امضای آن نزدیک هستند اما آمریکا همچنان آماده است در صورتی که چین از مقررات توافق تخطی و آنها را نقض کند، برایش مجازات در نظر گیرد.
هنوز معلوم نیست که شیوه اجرای این مجازات و نحوه اعمال آن چگونه است و اینکه آیا چین هم حق دارد در صورتی که آمریکا مرتکب تخلف شود، آن کشور را مجازات کند پیشتر چین گفته بود که نمی تواند توافقی یکجانبه را قبول کند و توافق باید بر اساس منافع و احترام متقابل باشد و چین به اجبار زیر بار امضای توافق یکجانبه نخواهد رفت.
طرفین نزدیک به 10 ماه است که درگیر جنگ تجاری و تعرفه های فزاینده شده اند و از ابتدای سال جاری میلادی برای رسیدن به توافق برای پایان دادن به این شرایط مذاکراتی فشرده داشته اند.
وزیر خزانه داری آمریکا گفت: مهم این نیست که توافق دقیقا چه زمانی امضا می شود اهمیت اینجا است که باید یک توافق دقیق و مشخص روی میز باشد.
وی که در حاشیه اجلاس بهاری بانک جهانی و صندوق بین المللی پول صحبت می کرد ابراز امیدواری کرد طرفین به دور نهایی برای حل مسایل و اختلافات وارد شده باشند.
وی تاکید کرد به دیگر مقام ها و وزیران دارایی کشورها گفته است که دو کشور به امضای توافق نزدیک هستند اما زمانی برای انجام آن اعلام نکرده است.
دو طرف هفته گذشته تلفنی بار دیگر جزییات توافق را مرور کردند و طبق اعلام منوچین قرار است رابرت لایتیزر نماینده تجاری آمریکا در روزهای آینده دو باره تلفنی با لیوخه معاون نخست وزیر چین گفت و گو کند.
منوچین گفته است اگر بتوان با چین برای امضای این توافق به نتیجه رسید و کار را نهایی کرد، این مهمترین تحول 20 سال گذشته در اقتصاد دو کشور خواهد بود.
آساق**231**1904**

افزودن نظر