هند در ماه فوریه روزانه ۲۶۰ هزار بشکه نفت از ایران خریداری کرد

هند در ماه فوریه روزانه ۲۶۰ هزار بشکه نفت از ایران خریداری کرد
آمار‌های رویترز نشان می‌دهد که هند در ماه فوریه روزانه ۲۶۰ هزار بشکه نفت از ایران خریداری کرده است. زنگنه می‌گوید سال آ‌ینده روزانه ۵۰۰ هزار بشکه نفت به هند می‌فروشیم.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، آمارهای رویترز نشان می دهد، میزان واردات نفت خام هند از ایران در ماه فوریه نسبت به سا ل های گذشته با 60 درصد کاهش به 260 هزار بشکه در روز رسید.

ایالات متحده آمریکا در ماه نوامبر تحریم ها را علیه ایران اعلام کرد، اما به 8 کشور معافیت تحریمی 6 ماهه برای واردات نفت از ایران داد، از جمله آنها هند است. قرار شد هند تا ماه می 300 هزار بشکه در روز نفت از ایران وارد کند.

آمارها نشان می دهد میزان واردات نفت هند در ماه فوریه 4 درصد نسبت به ژانویه کاهش داده است. ایران هشتمین کشور بزرگ تامین کننده نفت هند در ماه فوریه بود در حالی که جایگاه ایران در ماه ژانویه هفتم محسوب می شد.

آمارها نشان می دهد که این جایگاه نسبت به سال گذشته سه رتبه نزول داشته است. ماه گذشته سهم تهران از کل واردات نفت هند با 5 درصد کاهش یافت.

آن طور که زنگنه وزیر نفت ایران گفته، ایران امیدوار است که در سال آینده روزانه 500 هزار بشکه نفت به هند بفروشد. ایران حمل رایگان و افزایش زمان بازپرداخت را به هند پیشنهاد داده است.

کل واردات نفت در ماه فوریه 5 میلیون بشکه در روز بوده که حدود 4.6 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

افزودن نظر