53 طرح عمرانی در اقلید افتتاح یا کلنگ زنی شد

53 طرح عمرانی در اقلید افتتاح یا کلنگ زنی شد
شیراز- فرماندار شهرستان اقلید گفت: 53 طرح عمرانی و خدماتی به مناسبت دهه فجر در شهرستان اقلید افتتاح و یا کلنگ زنی شد.

به گزارش گروه اقتصادی ایمان نیوز، خلیل بزرگی دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این پروژه ها با اعتباری افزون بر 57 میلیارد تومان در بخش های کشاورزی، صنعتی، خدماتی، عمران شهری و روستایی، گردشگری اجرا شد یا عملیات اجرایی آنها آغاز شد.


وی با قدردانی از حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن، بر تلاش دوچندان مسئولان برای خدمت به مردم تاکید کرد و گفت: همدلی و هم افزایی، کلیدواژه گذر از مشکلات فراروی کشور است.
این مقام مسئول درباره جزئیات طرح های افتتاح شده در شهرستان اقلید اظهار داشت: از مهمترین طرح های افتتاح شده در دهه فجر می توان به بهره برداری از پروژه گازرسانی به ناحیه صنعتی تیمارجان با اعتبار جهار میلیارد و 500 میلیون تومان اشاره کرد.
فرماندار اقلید گفت: عملیات گازرسانی به هفت روستای دهستان بکان و هفت روستای دهستان دژکرد با اعتباری افزون بر 23 میلیارد تومان و گازرسانی به مجموعه دام گستر با اعتبار یک میلیارد و 500 میلیون تومان نیز آغاز شد.
وی ادامه داد: با اجرای این طرح ها، روستاهای بکان، ایگدر، قتلو، شهرک صفی خانی ، آردکپان، اسلام آباد و عباس آباد در بخش حسن آباد و همچنین روستاهای خارستان علیا و سفلی، پهنای بهی، جمال بیگ و سعادت آباد در بخش سده تا پایان سال 98 از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.
بزرگی اظهار داشت: در بخش کشاورزی و منابع طبیعی نیز طرح آبیاری نوین روستای شهرآشوب با اعتبار 400 میلبون تومان، بند سنگی و بتنی آبخیزداری روستای قطر آغاج با اعتبار 2 میلیارد تومان بهره برداری شد.
به گفته وی، کلنگ آغاز احداث کارخانه تولید خوراک طیور دهستان خنجشت نیز با اعتبار پنج میلیارد تومان با سرمایه گذاری بخش خصوصی به زمین زده شد.
فرماندار اقلید با اشاره به افتتاح دو واحد دامداری 40 راسی در مجتمع دام گستر این شهرستان با اعتبار یک میلیارد و 700 میلیون تومان گفت: با احداث این طرح زمینه ایجاد اشتغال برای 10 نفر و تولید روزانه بیش از یک تن شیر فراهم شده است.
وی ادامه داد: در بخش عمران روستایی نیز بهره برداری از پروژه آسفالت جاده بکان به آبغار با اعتبار سه میلیارد تومان انجام شد که با افتتاح این پروژه مسافت روستای بکان به جاده شیراز 32کیلومتر کاهش پیدا کرد.
بزرگی گفت: در ایام دهه فجر همچنین آبرسانی به پنج روستای دهستان دژکرد با اعتبار 800 میلیون تومان آغاز شد و آبرسانی به چهار روستای بخش حسن آباد در قالب مجموعه امام رضا (ع) و حفر چاه آهکی با اعتبار 2 میلیارد تومان با تلاش شرکت آب و فاضلاب روستایی و طرح آبیاری نوین روستای دهنو با اعتبار 400 میلیون تومان به بهره برداری رسید.
فرماندار اقلید ادامه داد: فاز اول راه عشایری تخت عروس با اعتبار یک میلیارد تومان و آب انبارهای عشایری با اعتبار 122 میلیون تومان آغاز شد.
بزرگی افزود: از دیگر پروژه های افتتاح شده در بخش سده می توان به پایگاه اورژانس 115 با اعتبار 90 میلیون تومان دژکرد نام برد.
وی ادامه داد: در بخش صنعت و معدن نیز طرح توسعه پروژه معدن سنگ مرمریت 'دین قیجی' با اعتبار 2 میلیارد تومان با سرمایه گذاری بخش خصوصی آغاز شد.
وی افزود: با توسعه این معدن ضمن افزایش میزان تولید سنگ تزئینی مرمریت و کمک به اقتصاد کشور بیش از 100 نفر مشغول به کار خواهند شد.
شهرستان اقلید در 260 کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.
9772/ 2027

افزودن نظر