رشد آذربایجان غربی در ترویج آبیاری نوین مطلوب بی نظیر است

رشد آذربایجان غربی در ترویج آبیاری نوین مطلوب بی نظیر است
ارومیه - معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر جهاد کشاورزی گفت: آذربایجان غربی در استفاده و بهره گیری از شیوه های نوین آبیاری از 36 هزار هکتار در سال 1393 به بیش از 120 هزار هکتار در سال جاری رسیده که در نوع خود بی نظیر است.

به گزارش گروه اقتصادی ایمان نیوز، محمدعلی جوادی روز شنبه در آیین تکریم و معارفه رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی افزود: در راستای احیای دریاچه ارومیه و حفاظت از محیط زیست در دولت یازدهم و دوازدهم 61 هزار و 570 هکتار از اراضی زراعی این حوضه به شیوه های نوین آبیاری تجهیز شده که گام بلندی برای احیا به شمار می رود.


وی با بیان اینکه از سال 1392 تاکنون چهار میلیارد و 400 میلیون مترمکعب صرفه جویی آبی در آذربایجان‌غربی محقق شده است، اضافه کرد: این آمار نشان می دهد که با داشتن برنامه و همت لازم می‌توان به اهداف رسید و تنها باید برنامه‌ریزی دقیق و مناسب انجام شود.
وی بیان کرد: در راستای مهار آب های مرزی و استفاده از شیوه های آبیاری نوین، اعتبار بسیار مطلوبی از محل صندوق توسعه ملی برای این استان تخصیص یافته که منجر به افزایش تولید و نیز افزایش بهره وری در بخش کشاورزی در این خطه از کشور شده است.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه هنر مدیریت می تواند بسیاری از مشکلات را حل کند، ادامه داد: امروز شاهد افزایش راندمان آبیاری در آذربایجان غربی هستیم و این موضوع در سایه همراهی تیمی رخ داده است.
وی با اشاره به تحریم های ظالمانه علیه کشورمان گفت: این تحریم های نظام سلطه علیه کشورمان از اوایل انقلاب تاکنون بی سابقه بوده اما حسن این دوره از تحریم ها آن است که جامعه جهانی با ایران همراهی می کند هر چند که حاکمان ظالم آمریکایی علیه نظام اسلامی در حال فعالیت و توطئه چینی هستند.
جوادی افزود: هنر مردم ایران این است که در طول تاریخ همواره تهدیدهای موجود را تبدیل به فرصت کرده و از توان داخلی در راستای خنثی سازی تحریم ها بهره گرفته اند.
وی اضافه کرد: ایران اسلامی دارای منابع آبی و خاکی مطلوبی بوده و از توان داخلی علیه تحریم ها استفاده می شود و در سایه نظام و رهبری و حمایت مردم به شرایط مطلوب می توان دست یافت.
وی با اشاره به ظرفیت سردخانه های آذربایجان غربی و تشویق بخش خصوصی به فعالیت در این زمینه بیان کرد: تا سال 1391 ظرفیت سردخانه‌های این استان 147 هزار و 500 تن بود که این میزان تا پایان سال گذشته به حدود 985 هزار تن افزایش داشته و تا پایان سال این ظرفیت به یک میلیون و 36 هزار تن می رسد.
جوادی ادامه داد: این سردخانه‌ها با اعتبار بخش خصوصی تاسیس شده و بیانگر این است که تنها وابسته بودن به بودجه دولتی عامل توسعه نیست.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه هدف این وزارتخانه در زمینه نیروی انسانی تربیت مدیران باتجربه و جوان است، بیان کرد: مدیران آینده جهاد کشاورزی از میان نیروهای این وزارتخانه انتخاب خواهند شد و تلاش ما تامین رفاه و افزایش مزایای حقوق دریافتی کارمندان است.
به گزارش ایرنا در این آیین که با حضور نمایندگان ارومیه در مجلس شورای اسلامی، مسئولان وزارت جهاد کشاورزی و کارکنان این نهاد برگزار شد از خدمات اسمعیل کریم زاده تجلیل و رسول جلیلی معاون پیشین برنامه ریزی و اقتصادی این سازمان به عنوان رییس جدید سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی معرفی شد.
از جمله سوابق کاری رسول جلیلی می توان به مدیریت جهاد کشاورزی شاهین دژ، معاونت سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی اشاره کرد.
7125/2093

افزودن نظر