بارش برف و باران از غرب استان اصفهان آغاز می شود

بارش برف و باران از غرب استان اصفهان آغاز می شود
اصفهان- کارشناس مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان از افزایش ابر و وزش باد و بارش برف و باران در مناطق غرب استان از 24 ساعت آینده خبر داد.

به گزارش گروه اقتصادی ایمان نیوز، حجت الله علی عسگریان روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با ورود موج ناپایدار از روز یکشنبه ( فردا) بارش برف و باران از غرب استان آغاز و در روز دوشنبه بتدریج در بیشتر نقاط استان بارش ادامه خواهد یافت.


وی اظهارداشت: بارش ها در ارتفاعات و مناطق سردسیر استان به شکل برف خواهد بود.
علی عسگریانبا بیان این که تحلیل نقشه ‌‌های هواشناسی بیانگر جوی پایدار تا 24 ساعت آینده بر روی استان است، تصریح کرد :
آسمان بیشتر مناطق استان در این مدت به صورت صاف تا قسمتی ابری، گاهی وزش باد پیش بینی می شود.
کارشناس مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان با بیان این که شرایط برای افزایش غبار محلی در کلانشهر اصفهان وجود دارد ، گفت: دمای هوا در بیشتر مناطق استان در 24 ساعت آینده یک تا سه درجه سانتی گراد افزایش می یابد.
وی برای هوای کلانشهر اصفهان در روز یکشنبه آسمانی قسمتی ابری و غبار صبحگاهی، بتدریج افزایش ابر، گاهی وزش باد، در اواخر وقت احتمال بارش و برای روز دوشنبه، آسمانی نیمه تا تمام ابری، گاهی وزش باد شدید و بارش باران و در ارتفاعات برف پیش بینی کرد.
همچنین به گزارش مرکز پایش کیفی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در 24 ساعت منتهی به ساعت 12 ظهر امروز شنبه، با شاخص کیفی 118 (AQI)، ناسالم برای گروه های حساس اعلام شد.
شاخص کیفی هوا از صفر تا 50 هوای پاک، 51 تا 100 هوای سالم، 101 تا 150 ناسالم برای گروه های حساس، 151 تا 200 ناسالم برای عموم، 201 تا 300 بسیار ناسالم و 301 تا 500 خطرناک است.
7150/6026/

افزودن نظر