تعرفه برق فروشگاه های مواد غذایی بوشهر کاهش یابد

تعرفه برق فروشگاه های مواد غذایی بوشهر کاهش یابد
بوشهر- معاون اصناف مرکز استان بوشهر گفت: بالا بودن تعرفه برق مصرفی مراکز عرضه مواد غذایی بویژه سوپرمارکت ها و فروشگاه های بزرگ در این شهر مشکل ساز شده که باید مجمع نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی برای کاهش آن تلاش کنند.

به گزارش گروه اقتصادی ایمان نیوز، عباس نامدارزاده روز شنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: هم اکنون هزینه برق مصرفی این فروشگاه ها در هر قبض 12 تا 80 میلیون ریال است.


وی بیان کرد: با توجه به اینکه هزینه اجاره بهای این مغازه ها نیز که بیشتر آنها استیجاری است بسیار بالاست انتظار می رود با تجدید نظر در تعرفه برق مصرفی آنها زمینه کاهش قیمت اقلام مواد غذایی برای شهروندان بوشهری فراهم شود.
نامدارزاده اظهار داشت: در بوشهر بر خلاف شهرهای خوش آب و هوا وسایل سرماشی مانند یخچال، فریزر و کولر باید در بیشتر روزهای سال بصورت 24 ساعته روشن باشد که هزینه زیادی بر مراکز عرضه مواد غذایی تحمیل می کند.
وی افزود: در بسیاری از شهرها اقلامی مانند نان و آب بسته بندی حتی در مقابل واحدها صف داده می شود ولی با توجه به بدی آب و هوا در بوشهر نگهداری چنین اقلامی بیشتر باید در یخچال باشد.
نامدارزاده اظهار داشت: در این ارتباط پیگیری هایی نیز از طریق وزارت نیرو انجام شد ولی آنها تاثیرگذار واقع شدن پیگیری ها را منوط به مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس دانستند.
وی افزود: انتظار می رود با کاهش تعرفه برق مراکز اغذیه فروشان و تبدیل آن از تجاری به نیمه صنعتی زمینه ای برای کاهش قیمت ها در بوشهر فراهم شود.
نامدارزاده ادامه داد: افزایش هزینه مراکز بویژه در موضوع برق باعث شده تا برخلاف میل باطنی شاهد ابطال داوطلبانه پروانه کسب و تعطیلی برخی از این مراکز باشیم.
6043/7212

افزودن نظر