63.2 درصد مصوبات ستاد تسهیل قزوین مربوط به بانک ها است

63.2 درصد مصوبات ستاد تسهیل قزوین مربوط به بانک ها است
قزوین – ایرنا – رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: 63.2 درصد مصوبات ستاد تسهیل استان قزوین مربوط به بانک ها است که میزان اهمیت سیستم بانکی را در رفع مشکلات واحدهای تولیدی نشان می دهد.

به گزارش گروه اقتصادی ایمان نیوز، علی پرزحمت روز شنبه در اولین نشست ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری، ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و شورای هماهنگی بانک های استان که در دادسرای قزوین برگزار شد، افزود: در ده ماهه نخست امسال، 24 جلسه اصلی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان به ریاست استاندار و معاونان وی و 57 جلسه فرعی برگزار شده که 502 مصوبه برای 315 واحد صنعتی و کشاورزی استان داشته است.


وی افزود: 63.2 درصد مصوبات ستاد تسهیل مربوط به بانکها بوده و 7.6 درصد به امور مالیاتی،10.1 درصد مربوط به تامین اجتماعی و 19.1 درصد مربوط به سایر دستگاه ها بوده است.
پرزحمت گفت: تاکنون 528 فقره درخواست تسهیلات رونق تولید در استان قزوین ثبت شده که 315 مصوبه در کارگره تسهیل و رفع موانع تولید استان داشته است.
وی ادامه داد: در نه ماهه نخست سال جاری، 106 فقره تسهیلات به مبلغ یک هزار و 260 میلیارد ریال در بخش رونق تولید در استان قزوین پرداخت شد.
پرزحمت در ادامه از تفویض اختیارات ثبت سفارش به استانها توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد و گفت: تاکنون 980 ثبت سفارش در استان انجام شده که از این تعداد 410 درخواست تایید و 50 درخواست رد شده و مابقی در دست بررسی هستند.
دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان گفت: قزوین رتبه چهار کشور را در زمینه ثبت سفارش دارد که به جهت تخصیص ارز نیمایی برای تولید صورت می گیرد.
استان قزوین چهار هزار واحد تولیدی و 15 شهرک و ناحیه صنعتی دارد.
6101

افزودن نظر