«تقصیر تحریم است؟»|جلوی مفسدان اقتصادی را بگیریم مشکلات اقتصادی حل می‎شود

«تقصیر تحریم است؟»|جلوی مفسدان اقتصادی را بگیریم مشکلات اقتصادی حل می‎شود
سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با رد ادعاهای مربوط به تاثیر تحریم‌ها بر اقتصاد کشور و تاکید بر این‌که ایران کمبود مالی ندارد، گفت: باید جلوی باندبازها و اختلال گران اقتصادی گرفته شده و نیروهای انقلابی را مانند زمان جنگ به کار بگیریم.

به گزارش گروه اقتصادی ایمان نیوز،

- اخبار اقتصادی -

حسن نوروزی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در واکنش به ادعای برخی مسئولان دولتی که دلیل مشکلات اقتصادی را تحریم عنوان می کنند، اظهار کرد: اصلا و ابدا این ادعا را قبول نداریم، باید با اتحاد و وحدت، جلوگیری از ریخت و پاش، جلوگیری از نیروهای متعهد و متدین انقلابی کار را پیش ببریم.

وی با تاکید بر این که وضعیت کنونی کشور از دوران جنگ بدتر نیست، افزود: الان بهترین وضعیت را در همه امور اقتصادی از جمله ساخت و سازها داریم.

وی تاکید کرد: باید از باندبازی های جلوگیری به عمل آید؛ کسانی هستند که گوشت را از شمال وارد می کنند دو تا سه برابر در بازار آنرا می فروشند و دام زنده را به کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر می کنند.

وی با بیان این که این افراد به میلیاردها تومان پول دست یافته اند، گفت: در همه مسائل باید جلوی باندبازها، سرمایه اندوزان، زراندوزان و اختلال گران اقتصادی را گرفت و نیروهای انقلابی را مانند زمان جنگ به کار گرفت.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اظهار کرد: ایران نه کمبود مالی دارد و نه این که تحریم می تواند در اقتصاد آن اثرگذار باشد. مشکل فقط از عدم همکاری، نبود انسجام و عدم وحدت است.

تقصیرِ تحریم است؟ | ابرچالش‎های اقتصاد ایران که با دستمال "توجیه تحریم" پاک نمی شود
تقصیرِ تحریم است؟ | "بودجه"‎ای که مردم را فقیرتر می کند

نوروزی در ادامه گفت: باید وزارت بازرگانی را احیا کنیم؛ با این کار کنترل در بازار را ایجا خواهیم کرد، از سوی دیگر چنانچه بتوانیم کنترل بانک ها و صادرکنندگان و واردکنندگان را تقویت کنیم و جلوی زراندوران، سرمایه اندروزان و کسانیه به آلاف و الوف یک شبه رسیده اند که 1000 خانواده بیشتر نیستند را بگیریم، هیچ مشکل اقتصادی در کشور نخواهیم داشت.

انتهای پیام/

افزودن نظر