23 طرح عمرانی دهه فجر در قم به بهره برداری می رسد

قم - همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی 23 طرح عمرانی با استفاده از اعتبارات دولتی در قم به بهره برداری می رسد.

به گزارش گروه اقتصادی ایمان نیوز، معاون عمرانی استانداری قم روز پنجشنبه در جلسه ستاد سیاستگذاری و راهبری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در تالار امام جواد(ع) استانداری قم اظهار داشت: این تعداد طرح بخشی از یکهزار و 608 طرحی است، که برغم محدودیت های منابع مالی با اعتبار 107 هزار میلیارد تومان در کل کشور آماده بهره برداری شده است.


محسن بهشتی با اشاره به بهره برداری از 40 طرح ملی و راهبردی توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) به ارزش یکهزار و 180 میلیارد ریال در دهه فجر افزود: در هر یک از 31 استان های کشور 10 طرح که بیشترین میزان سرمایه گذاری و اشتغال را دارند، به عنوان طرح های شاخص افتتاح خواهند شد، از این رو 13 طرح از مجموع طرح های قم نیز جز طرح های با حجم سرمایه گذاری بالا و تعداد اشتغال قابل توجه به شمار می آیند.
وی همچنین با اشاره به اینکه افتتاح برخی طرح های عمرانی در این استان مشروط به تامین اعتبار می باشد، گفت: دستگاه های اجرایی برای اتمام پروژه هایی که پیشرفت فیزیکی بالایی دارند‌ همت و تلاش لازم را داشته باشند.‌
** شاخص های متغیر 40 ساله تحول و پیشرفت قم ارائه می شود
رئیس سازمان برنامه و بودجه قم نیز در این جلسه تصریح کرد: از آنجا که قم در دوران رژیم گذشته مغضوب حاکمیت وقت قرار داشت، از بسیاری از امکانات محروم بود، ولی در چهار دهه گذشته کارهای عمرانی و خدماتی قابل توجهی در این استان انجام شده که قابل ذکر و تامل است.
سید حسن رضوی بیان کرد: برای تبیین دقیق این خدمات واحد آمار سازمان برنامه و بودجه استان تغییر شاخص های ایجاد شده بین سال 56 تا 96 را احصا نموده و تلاش می کنیم آن را در چهلمین فجر انقلاب به عنوان یک سند افتخار آمیز برای نظام ارائه نماییم.
** سید موسی حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم نیز در این جلسه با اشاره به برنامه های کارگروه فرهنگی هنری این ستاد ،راه اندازی هشتگ پیروزی انقلاب اسلامی در فضای مجازی و همچنین معرفی شخصیت ها و رویش های فرهنگی نظام که عمدتا از نسل بعد از انقلاب هستند، را به عنوان شاخص ترین این اقدامات دانست.
** مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی قم نیز شناسایی هشت شبکه مردمی را از جمله فعالیت های این مجموعه فرهنگی برای دهه فجر ذکر کرد و گفت: این شبکه ها شامل جلسه های مذهبی بانوان، موسسه های قرآنی، روحانیان و مبلغان مذهبی و همچنین مداحان و شاعران آیینی هستند، که به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب هر کدام چهل برنامه شاخص را طی چهل روز از نهم دی ماه تا نوزدهم بهمن ماه اجرا خواهند کرد.
حجت الاسلام والمسلمین عباس اسکندری با اشاره به محتوای این برنامه ها تصریح کرد: تبیین 40 توطئه دشمن، 40 جنایت رژیم پهلوی و 40خدمت و دستاورد انقلاب اسلامی از جمله موضوع های این برنامه ها محسوب می شود.
7403/ 6133/

افزودن نظر