استعلام خلافی خودرو با موبایل + خرید طرح ترافیک

اینکه خلافی خودرو به روز باشد، برای عده زیادی اهمیت دارد. برای کسانی که می‌خواهند به محض پرداخت کامل خلافی، رسید تسویه آن را نیز در اختیار داشته باشد، استعلام خلافی خودرو به روز مهم است.

اینکه خلافی خودرو به روز باشد، برای عده زیادی اهمیت دارد. برای کسانی که می‌خواهند به محض پرداخت کامل خلافی، رسید تسویه آن را نیز در اختیار داشته باشد، استعلام خلافی خودرو به روز مهم است. برای مثال اگر خودرویی در پارکینگ راهنمایی و رانندگی در بند و اسیر باشد، برای ترخیص آن باید رسید تسویه خلافی به ستاد ترخیص ارائه شود. شما با استفاده از اپلیکیشن فرمون ایکس، می‌توانید خلافی خودرو خود را با چند لمس روی صفحه گوشی تلفن همراه، با جزئیات آن مشاهده کرده و به صورت تکی یا یکجا پرداخت کنید.

استعلام خلافی خودرو به روز

فرض کنید می‌خواهید خودروی خود را بفروشید و معامله کنید، اما فعلاً نمی‌خواهید به نام بزنید، در این شرایط یک بار از خلافی خودرو به روز استعلام می‌گیرید و آن را در اسناد خرید و فروش قولنامه ای خودرو قرار می‌دهید. به این ترتیب مشخص می‌شود که تا فلان تاریخ که خودرو در اختیار شما بوده است، N مقدار خلافی داشته است و از زمان قولنامه خودرو و قرار گرفتن خودرو در اختیار مالک جدید، فلان مقدار خلافی به آن اضافه شده است.

یا حتی اگر می‌خواهید خودروی خود را از پارکینگ ترخیص کنید، باید رسید تسویه خلافی را ارائه دهید. اگر همین حالا از طریق یکی از روش‌های غیر حضوری تمام خلافی خودروی خود را پرداخت کنید، پرداخت شما در سامانه راهنمایی و رانندگی ثبت و قبول می‌شود، اما مدت زمانی طول می‌کشد که تا خلافی شما به روز شود. در این شرایط برای اینکه خلافی خودرو به روز را دریافت کنید، فقط باید به یکی از مراکز پلیس +۱۰ مراجعه کنید. به این ترتیب می‌توانید رسید خلافی خودرو به روز را دریافت کنید.
یک یادآوری: با رعایت اصول و قوانینی که در آئین نامه خواندیم، می‌توانید از ارتکاب جرایم رانندگی جلوگیری به عمل آورده و مبلغ خلافی وسیله نقلیه خود را همیشه نزدیک به صفر نگه دارید.

روش‌های استعلام خلافی

براساس استعلام خلافی خودروی خود می‌توانید از روش‌های زیر کمک بگیرید:

سایت راهور ۱۲۰

در سایت راهور به آدرس http://rahvar120.ir/ می‌توانید به راحتی برای استعلام خلافی اقدام کنید، البته نه استعلام خلافی خودرو به روز. در سایت راهور باید روی دایره "استعلام تخلفات خودرو و موتورسیکلت" کلیک کنید و با وارد کردن شماره بارکد پستی و کد امنیتی سایت، خلافی خود را استعلام بگیرید.
اگر قصد پرداخت هم دارید، می‌توانید هر تعداد خلافی را که تمایل دارید، انتخاب کنید و وارد فرایند پرداخت شوید. برای تکمیل فرایند پرداخت باید رمز پویای حساب بانکی خود را فعال کرده باشید. در غیر این صورت می‌توانید شناسه قبض و شناسه پرداخت جریمه را یادداشت کنید و از سایر روش‌های پرداخت، نسبت به پرداخت خلافی خود اقدام کنید.

استعلام خلافی با شماره تلفن ۸۸۲۸۸۸۸۸

یکی دیگر از روش‌های استعلام خلافی تماس با شماره فوق است. البته در این روش استعلام خلافی خودرو به روز نیست. برای این کار باید پس از شماره گیری ۸۸۲۸۸۸۸۸ ۰۲۱ عدد یک را وارد کنید تا به اپراتور متصل شوید. با خواندن شماره پلاک خودرو، مبلغ خلافی به شما اعلام می‌شود.

استعلام خلافی با شماره پیامک ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰
یکی دیگر از روش‌های استعلام خلافی ارسال شماره VIN وسیله نقلیه به این سرشماره است. فرمت ارسال VIN به این سرشماره باید به شکل زیر باشد:
فرمت ارسال کد vin  * + VIN
فرمت ارسال بارکد هشت رقمی پستی  # + بارکد ۸ رقمی+ *

در این روش هم می‌توانید خلافی را استعلام بگیرید و هم اینکه شناسه پرداخت و شناسه قبض را دریافت کنید. البته استعلام خلافی به این روش نیز کاملاً به روز نیست. در این روش می‌توانید به کمک شناسه‌های دریافتی، از طریق اپ های پرداختی یا دستگاه‌های ATM و یا دستگاه‌های پوز برای پرداخت خلافی اقدام کنید.
استعلام خلافی به کمک کد دستوری #۱۱۰*

این کد دستوری نیز روشی دیگر برای استعلام خلافی است، البته نه استعلام خلافی خودرو به روز. در این روش مرحله به مرحله باید اطلاعات لازم برای استعلام خلافی را وارد کنید و در نهایت گزارش خلافی خود را مشاهده کنید.

استعلام خلافی با اپلیکیشن فرمون

شما به کمک اپ فرمون هم می‌توانید خلافی خود را استعلام بگیرید. اما توجه داشته باشید که در این روش نیز استعلام خلافی خودرو به روز نیست. این اپ با اتصال مستقیم به سایت راهور ۱۲۰ خلافی را استعلام می‌گیرد و شما می‌توانید با اطمینان از صحت اطلاعات آن، خلافی خودرو خود را مشاهده نموده و در صورت تمایل به هر شکلی نسبت به پرداخت آنها اقدام کنید. به علاوه در این اپلیکیشن امکان خرید طرح ترافیک و مشاهده کلیه محدوده طرح ترافیک، طرح زوج و فرد و … نیز وجود دارد.

جمع بندی
استعلام خلافی خودرو به روز باعث می‌شود که به موقع نسبت به پرداخت جرایم رانندگی اقدام کرده و اجازه ندهید که مبلغ این جرایم، بالا رفته و سنگین شود. اپلیکیشن فرمون ایکس، به عنوان یک اپ موبایلی همه کاره، همراه مالکان وسایل نقلیه برای انجام امور مربوط به خودرو خواهد بود.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

افزودن نظر