قرارگاه خاتم فقط پیمانکار احداث فازهای پالایشگاه ستاره خلیج فارس است

قرارگاه خاتم صرفاً پیمانکار احداث فازهای سه‌گانه پالایشگاه ستاره خلیج فارس است و تولید و عرضه بنزین این پالایشگاه زیر نظر وزارت نفت صورت می‌پذیرد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو به نقل از روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)، با توجه به اشتباه صورت گرفته از سوی یکی از رسانه ها در درج صحبت های فرمانده قرارگاه خاتم در خصوص پروژه های مشارکتی این مجموعه با دولت، توضیحاتی از سوی روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) صادر شد.
طبق اعلام روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)، پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس گرچه در جریان تحریم های همه جانبه استکبار، توسط تلاشگران قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) احداث شده است اما عرضه بنزین تولیدی این پالایشگاه زیر نظر مجموعه وزارت نفت صورت می گیرد.
قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) قرارگاه خاتم صرفا پیمانکار احداث فازهای سه گانه پالایشگاه ستاره خلیج فارس است و تولید و عرضه بنزین این پالایشگاه زیر نظر وزارت نفت صورت می پذیرد.
مجموع تولید روزانه بنزین در کشور حدود ۱۰۵ میلیون لیتر است که این پالایشگاه توانسته است با تولید روزانه حدود ۴۰ میلیون لیتر بنزین، علاوه بر ایجاد خودکفایی در تولید این محصول استراتژیک، کشور را به صادر کننده بنزین تبدیل کند.
یکی از پروژه های دیگری که قرارگاه خاتم به عنوان سرمایه گذار به آن ورود کرده است پالایشگاه آناهیتای کرمانشاه است که رسانه ها به اشتباه آن را فاز بعدی پالایشگاه ستاره خلیج فارس عنوان کرده اند و این در حالی است که این دو پالایشگاه هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند و بهره بردار نهایی همه آنها وزارت نفت است.

افزودن نظر