صادرات ۱.۷ میلیون تن فرآورده نفتی‌/ ورود ۵۸۳ فروند شناور به بزرگترین بندر کشور در ۲ ماه

عفیفی‌پور با بیان اینکه در ۲ ماه سال جاری، بیش از ۲ میلیون تن کالای غیرنفتی از بزرگترین بندر ایران صادر شد، از ترانشیپ ۵۴۰ هزار تن کالا و صادرات ۱.۷ میلیون تن انواع فرآورده نفتی با رشد ۳۲ درصدی خبر داد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، الله مراد عفیفی پور درباره عملکرد ۲ ماه نخست سال ۹۹ در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی، اظهار داشت: در این دوره زمانی، حجم عملیات جابه جایی کالا های نفتی و غیر نفتی به رقم ۸ میلیون و ۶۳۹ هزار و ۹۲۰ تن رسید.
وی حجم تخلیه و بارگیری کالا های غیر نفتی را ۴ میلیون و ۱۸۰ هزار و ۵۹۲ تن اعلام کرد و گفت: همچنین، ۴ میلیون و ۴۵۹ هزار و ۳۲۸ تن انواع فرآورده نفتی در این بندر تخلیه و بارگیری شد که نسبت مدت مشابه سال قبل از رشد ۱۰.۹ درصدی برخوردار بوده است.
* صادرات ۲ میلیون تن انواع کالا های غیرنفتی

عفیفی پور اظهار کرد: حجم صادرات این کالا ها در بزرگترین بندر تجاری ایران به رقم ۲ میلیون و ۲۴۷ هزار و ۲۳۸ تن رسید.
وی از ترانشیپ ۵۴۷ هزار و ۴۲۹ تن کالای غیرنفتی از این بندر به دیگر بنادر منطقه خبر داد.

* ترانزیت ۲۱۹ هزار تن کالای غیرنفتی

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از کابوتاژ ۱۳ هزار و ۹۷۶ تن کالای غیرنفتی در ۲ ماه اخیر گفت و افزود: در مدت زمان یاد شده، ۲۱۹ هزار و ۴۷۳ تن ترانزیت و یک میلیون و ۱۰۵ هزار و ۸۱۹ تن از اینگونه کالا ها وارد بندر شهید رجایی شد که کاهش ۲۰ درصدی را در این حوزه شاهد هستیم.

* صادرات نفتی ۳۲.۶ درصد افزایش یافت

عفیفی پور اظهار داشت: در ۲ ماهه نخست امسال یک میلیون و ۷۹۲ هزار تن فرآورده نفتی به خارج از کشور صادر شده که نمودار ها رشد ۳۲.۶ درصدی را در این بخش نشان می دهد.

* افزایش ۱۰۰ درصدی ترانزیت نفتی

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در این مدت، ۲ میلیون و ۶۵۲ هزار و ۹۴۸ تن، کابوتاژ و ۱۳ هزار و ۳۴۷ تن فرآورده نفتی، ترانزیت شد که رشد ۱۰۰ درصدی داشته است.

* تردد ۵۸۳ فروند کشتی در بندر شهید رجایی

عفیفی پور اظهار کرد: از ابتدای سال ۹۹ تا آغاز خرداد ماه جاری، ۵۸۳ فروند شناور به بزرگترین بندر تجاری کشور وارد شد است.
وی اضافه کرد: از مجموع کل شناور های ورودی به این بندر، ۴۶۸ فروند مربوط به کشتی های دارای تناژ بالای هزار تن و ۱۱۵ فروند مربوط به شناور های زیر یک هزار تن بوده است.

افزودن نظر