مصرف آب در برخی مناطق بیش از ۴۰ درصد افزایش یافته/ مردم مصرف را کاهش دهند

اردکانیان با بیان اینکه مصرف آب در برخی مناطق بیش از ۴۰ درصد افزایش یافته است، گفت: از مردم عزیزمان می‌خواهیم بدون هیچ اغماضی دررعایت بهداشت، در موارد دیگر، مصرف آب را کاهش دهند.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، رضا اردکانیان وزیر نیرو در حاشیه جلسه صبح امروز هیأت وزیران و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بخش آب و برق جزو همکاران خاموش بخش بهداشت و درمان کشور در مبارزه با کرونا هستند، گفت: بیش از ۲۰ هزار نفر در صنعت برق و بیش از ۵ هزار نفر در بخش آب شبانه روز مشغول کار در بخش های مختلف هستند.

وی افزود: عوارض سیلاب های اخیر از حیث قطع آب و یا برق روستا ها تا حد زیادی برطرف شده است و موارد محدودی است که در حال حل شدن است.

وزیر نیرو با بیان اینکه مصرف آب با توجه به وضعیت موجود طبیعتا افزایش پیدا کرده است، تاکید کرد: وقتی می گوییم چالشی در موضوع مصرف آب داریم، لزوما به حجم موجود آب در مخازن و سد ها بر نمی گردد؛ ما به ظرفیت تصفیه خانه ها نگاه می کنیم، چون باید آن ها کشش تامین این آب را داشته باشند.

اردکانیان ادامه داد: گرچه آب را بیشتر برای بخش بهداشت استفاده می کنیم، اما این همان آب شرب است و در برخی مناطق بیش از ۴۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش مصرف آب داریم در حالی که مقدار متوسط افزایش مصرف ۱۲ درصد است.

وی با اشاره به نزدیک شدن فصل گرم در برخی از استان های کشور و افزایش مصرف برق، گفت: باید از مردم عزیز بخواهیم مثل همیشه بدون کوچکترین اغماضی در مسائل بهداشتی سعی کنند شیوه رعایت نکات بهداشتی را به گونه ای انجام دهند که آب شرب کمتری مصرف شود تا بدون هیچگونه مشکلی این ایام را پشت سر بگذاریم و به استقبال تابستان برویم.

افزودن نظر