الزامات تحقق جهش تولید/ میرسلیم: بروکراسی کاذب و واردات بی رویه را باید از میان برداشت

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که جهش تولید یکی از مقولات بسیار مهم اقتصاد مقاومتی است گفت: برای تحقق این هدف باید بروکراسی کاذب اداری، واردات بی رویه، قاچاق، فساد و تبعیض از میان برداشته شود.

به گزارش گروه اقتصادی ایمان نیوز،

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سید مصطفی میر سلیم افزود: اقتصاد مقاومتی کشور را در مقابل اختلالات، محدودیت ها، فشارها، تحریم ها و تکانه های داخلی و بین المللی مقاوم می کند.

وی همچنین ضمن اشاره به شعار سال یعنی «جهش تولید» اظهارداشت: کشور از امکانات، منابع و قابلیت های زیادی به لحاظ اقتصادی برخورداراست.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم با بیان اینکه مقدمات لازم برای فعالیت های تولیدی در جامعه فراهم است، گفت: برای دستیابی به جهش اقتصادی و رونق تولید و همچنین خارج شدن از وضع رکود کنونی باید موانع و مشکلات را از سر راه کار آفرینان، صنعتگران، تولیدکنندگان و در یک کلام فعالان اقتصادی برداشت.
وی افزود: واقع مطلب اینکه با اتکا به توان و منابع داخلی می توان از پس مشکلات اقتصادی کشور برآمد مهم اینکه به توانمندی ها، استعدادها و قابلیت های خود باور عمیق داشت.
میرسلیم اظهارداشت: کشور سال ها مواجهه با رکود تورمی است یعنی هم رکود و هم تورم برای مملکت مشکل ایجاد کرده است.
وی ادامه داد: ایران اسلامی به لحاظ اقتصادی ظرفیت، منابع و قابلیت های فراوانی دارد که متاسفانه به نحو باید و شاید این ظرفیت ها به منصه ظهور نرسیده است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم گفت: اگر این ظرفیت ها بالقوه تبدیل به بالفعل شود بسیاری از مشکلات مملکت برطرف خواهد شد.
وی افزود: ضرورت ایجاب می کند برای پیشرفت و اعتلای کشور ضمن توجه به ظرفیت های داخلی باید از تجربیات سایر کشورهای جهان نیز استفاده کرد.
میرسلیم بیان داشت: سال گذشته از سوی مقام معظم رهبری به سال رونق تولید نام گرفت وخوشبختانه در راستای تحقق این شعار اقدامات خوبی به همت جمعی بویژه کارآفرینان صورت گرفته و تجربیات مناسبی هم کسب شده است از اینرو باید از تجربیات سال رونق تولید برای جهش تولید استفاده شود.
وی ضمن تاکید بر اینکه باید با موضوع جهش تولید واقع گرایانه برخورد شود، گفت: تولید یک موضوع خیالی نیست.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم افزود: متاسفانه در حال حاضر موانع و مشکلاتی بر سر راه تولید و اقتصاد کشور وجود دارد که باید این موارد برطرف شود.
وی اظهارداشت: دیوان سالاری عجیب و غریب، مقررات متناقض، زمان بر بودن فرآیند صدور مجوزها، قوانین زائد و دست و پاگیر، بروکراسی کاذب اداری، واردات بی رویه، قاچاق، فساد، تبعیض و غیره از جمله این موانع است.

میرسلیم بیان داشت: برخی از این موارد مثل واردات بی رویه و قاچاق نه تنها تولید بلکه به کل اقتصاد کشور ضربه می زند.
وی گفت: ارز مملکت باید به واردات کالاهایی اختصاص پیدا کند که باعث تقویت تولید و اشتغال داخلی شود نه اینکه به تولید و اشتغال جامعه ضربه وارد کند.

الزامات تحقق جهش تولید/ تقویت باور عمومی لازمه تحقق شعار سال است
الزامات تحقق جهش تولید/ همکاری و تعامل دولت و بخش خصوصی باید بیشتر شود
الزامات تحقق جهش تولید/ آل اسحاق:همه باید برای حرکت جهشی عزم خود را جزم کنند
الزامات تحقق جهش تولید/ آقامحمدی: توجه به همه زنجیره ها رمز تحقق شعار سال است
الزامات تحقق جهش تولید/ عملی شدن شعار سال با رفع تبعیض ها، یکسان سازی نرخ ارز و تسهیل کسب و کار
الزامات تحقق جهش تولید/ غضنفری: باید از دانش روز استفاده و با رانت برخورد کنیم
الزامات تحقق جهش تولید/ دانش جعفری: باید چرخه نفت در اقتصاد کشور را تغییر دهیم

انتهای پیام/

افزودن نظر