فعالیت 18 معدن سنگ‌های تزئینی در سمنان/وجود 550 میلیون تن ذخیره قطعی معدنی در استان

ایسنا/سمنان رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان از وجود بیش از 2.5 میلیارد تن ذخیره زمین شناسی در این استان خبر داد و با اشاره به تنوع معدنی در استان گفت: در حال حاضر 18واحد معدنی سنگ های زینتی در استان فعال هستند.

به گزارش گروه اقتصادی ایمان نیوز، بهروز اسودی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان با اعلام این خبر اظهار کرد: در استان سمنان بیش از 2.5 میلیارد تن ذخیره زمین شناسی و بیش از 550 میلیون تن ذخیره قطعی معدنی وجود دارد.

وی ضمن ارائه گزارشی درخصوص توسعه زیرساخت‌های معدنی به پتانسیل های معدنی استان اشاره و تصریح کرد: استان سمنان با برخورداری از ذخایر غنی و متنوع معدنی و بهره برداری حدود 40 نوع ماده معدنی ، دارای رتبه اول از نظر تولید گچ ، نمک ، سلستین و زئولیت، رتبه دوم در تولید سوالفات سدیم، رتبه سوم در تولید ذغال سنگ و کرومیت و یکی از سه استان برتر کشور در تولید ذغال سنگ است.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان ادامه داد: در حال حاضر با صدور 609 فقره پروانه بهره‌برداری در استان سمنان‌، این استان از لحاظ تعداد معادن رتبه 5 کشوری و از لحاظ میزان استخراج رتبه ششم کشوری و از لحاظ تعداد پرسنل شاغل در معادن رتبه 6 کل کشور را به خود اختصاص داده است.

اسودی خاطرنشان کرد: از 609 معدن فعال استان 84 واحد در بخش فلزی، 225 واحد در بخش غیر فلزی ، 18 واحد در بخش سنگ‌های تزئینی و 282 واحد نیز در بخش مصالح ساختمانی فعالیت می‌کنند که 340 واحد به‌صورت فصلی و 257 واحد نیز به‌صورت تمام فصل کار می‌کنند .
وی با بیان اینکه همچنین 12 واحد نیز در حال تجهیز هستند خاطرنشان کرد: استان سمنان از نظر معدنی ظرفیت بالایی دارد و با ایجاد زیرساخت‌ها می‌تواند زمینه رونق بیش از پیش این بخش را در استان فراهم کرد.

انتهای پیام

افزودن نظر