خودرو‌های ناقصِ کف کارخانه در سایپا به صفر رسید

سلیمانی مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا گفت: تمام ۸۰ هزارِ خودرو ناقصِ کف کارخانه سایپا که از ابتدای سال ۹۸ تولید شده بودند، تکمیل و تحویل مشتریان شد و از این به بعد عرضه و تحویل محصولات سایپا منطبق با میزان تولید خواهد بود.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، سید جواد سلیمانی افزود: خودرو هایی که در انتهای سال ۹۷ و ابتدای سال ۹۸ و تا پیش از اجرای طرح تولید عبور مستقیم در تیرماه با کسری قطعات تولید شده و به صورت ناقص به پارکینگ ها منتقل شده بودند، با برنامه ریزی، کوشش و همت مضاعف مدیران و پرسنل پرتلاش سایپا، تکمیل شده و به اتمام رسید.
وی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد خودرو های تولید شده قبلی سایپا که دارای کسری قطعه بودند به صفر رسیده است، ادامه داد: تمامی پارکینگ هایی که خودرو های ناقص کفِ کارخانه سایپا در آن ها پارک بودند، تخلیه شده و در حال حاضر هیچ خودروی ناقصی از گذشته در سایپا باقی نمانده است.
مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا تأکید کرد: با توجه به تلاش برای اجرای سیاست تولید عبور مستقیم، از این پس تحویل محصولات سایپا به مشتریان، منطبق با میزان تولید خواهد بود و هرچه شرایط برای تولید خودرو های کامل بیشتری فراهم باشد، عرضه خودرو و تحویل به مشتریان هم با شتاب بیشتری دنبال خواهد شد.
سلیمانی افزود: در ابتدای سه ماهه دوم سال جاری، تعداد ۸۰ هزار دستگاه خودرو دارای کسری قطعه در سایپا وجود داشت که با اجرای طرح ملی بومی سازی قطعات و حداکثر استفاده از توان داخلی، تأمین قطعات مورد نیاز و تکمیل این خودرو ها در دستور کار قرار گرفت و این خودرو ها به دست مشتریان رسید.
مدیر عامل گروه سایپا در پایان افزود: این توفیق با استفاده از ظرفیت های داخلی و با تکیه بر توانایی های موجود در کشور و علی رغم وجود تحریم های سخت و ظالمانه و عدم همکاری بسیاری از شرکای خارجی، افزایش نرخ ارز، افزایش قیمت مواد اولیه و نهاده های تولید صورت گرفته است.

افزودن نظر