سیاست دولت چین، تسهیل واردات است/حل مشکلات صادرکنندگان به چین

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین با اشاره به اینکه سیاست دولت چین، تسهیل واردات به این کشور است، گفت: بخش عمده‌ای از مشکلات صادرکنندگان ایرانی به این کشور حل شده است.

مجیدرضا حریری امروز سه شنبه ۱۹ آذر ۹۸ در همایش تجاری ایران و چین که از سوی اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین برگزار شد، گفت: دولت چین و در راس آن رئیس جمهور این کشور، معتقد به اقتصاد آزاد و آزادی اقتصادی است که در این میان، فرصت‌های مناسبی برای فعالان اقتصادی که با این کشور کار تجاری انجام می‌دهند، فراهم شده و سیاست ها بر تسهیل واردات به چین متمرکز شده است.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین افزود: در این میان، ایران نیز به صورت فعالانه در بازار چین وارد شده و هم اکنون، اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین به نمایندگی از فعالان بخش خصوصی، اقدام به تشکیل یک مرکز مطالعاتی نموده تا از طریق آن بتوان، توسعه صادرات به چین را شاهد بود.

وی تصریح کرد: طی ماههای گذشته، مشکلات مرتبط با روابط تجاری ایران و چین حل شده و برقراری ارتباطات تجاری آسانتر شده است، این در حالی است که تلاش داریم تا بخش‌های اقتصادی دو کشور را به هم نزدیک تر نماییم.

حریری ادامه داد: در شرایط تحریم برقراری ارتباطات تجاری و مالی بانکی بین دو کشور به شکل مناسبی پیش نمی‌رود اما از گذشته وضعیت بهتر شده است.

وی افزود: در این رابطه برخی اقدامات اجرایی نیز صورت گرفته در سایه آن، شاهد جهش رشد صادراتی در حوزه فرش به چین خواهیم بود.

افزودن نظر