ثبت نام یارانه جدید تا فردا ادامه دارد

سخنگوی طرح کمک هزینه معیشتی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: فردا چهارشنبه ۲۰ آذر ۹۸ آخرین مهلت ثبت نام برای تقاضای دریافت کمک هزینه معیشتی است.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، حسین میرزایی سخنگوی طرح کمک هزینه معیشتی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: فردا چهارشنبه ۲۰ آذر ۹۸ آخرین مهلت برای ثبت نام برای تقاضای دریافت کمک هزینه معیشتی است.
وی گفت: طرح شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی دارای ساز و کار مشخص و معینی است و مبنای عدم مشمولیت، قشر یا اقشار خاصی از جامعه نبوده است.
میرزایی در مورد تعداد ثبت نام شدگان برای طرح کمک معیشتی از ذکر تعداد افراد خود داری کرد.
وی همچنین از معیار های دیگر برای آزمون وسع مالی این گونه اعلام کرد که مجموع درآمد و هزینه ها برای یک خانوار یک نفره ۴ میلیون تومان، دو نفره ۵، سه نفره ۶، چهار نفره ۷ و ۵ نفره به بالاتر ۸ میلیون تومان درآمد در ماه در نظر گرفته؛ ارزش خودرو سواری بیش از ۳۰۰ میلیون تومان و خودروی عمومی بیش از ۴۰۰ میلیون تومان، ارزش خانه در تهران بیش از ۱.۲ میلیارد تومان و در شهرستان ها بیش از ۹۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده؛ همچنین کسانی که از سال ۹۴ به بعد سه سفر خارجی غیرزیارتی داشته باشند و یا کارفرمایانی که بیش از ۳ کارگر بیمه شده داشته باشند، مشمول حمایت معیشتی نمی شوند.
تمامی سرپرست خانوار هایی که مشمول سبد حمایتی نشده اند، اما خود را واجد شرایط می دانند، می توانند شماره ملی سرپرست خانوار را به کد دستوری #۶۳۶۹* ارسال کنند و طی ۲۴ ساعت برای آن ها کد رهگیری ارسال می شود.
وی افزود: درخواست به صورت سیستمی بررسی و طی حداکثر ۲۴ ساعت کد رهگیری از طریق پیامک با سرشماره HEMAYAT برای متقاضیان ارسال می شود و متقاضیان پس از گذشت ۴۸ ساعت از دریافت آن باید به سامانه hemayat.mcls.gov.ir مراجعه کنند.

افزودن نظر