افزایش قیمت نفت با قوت گرفتن تمدید «طرح کاهش تولید نفت»

امروز در بازار‌های جهانی قیمت نفت برنت به بشکه‌ای ۶۳ دلار نزدیک شد، قوت گرفتن تمدید طرح کاهش تولید نفت تا اواسط ۲۰۲۰ عاملی برای افزایش قیمت شد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، امروز در بازار جهانی قیمت هر بشکه نفت برنت با ۲۶ سنت افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت ۶۲ دلار و ۶۶ سنت معامله شد.
نفت وست تگزاس آمریکا هم با رشد ۳۴ سنت بشکه ای ۵۷ دلار و ۳۵ سنت به فروش رفت.
امروز قیمت بنزین در بازار های جهانی کاهش داشت و با ۱۸ سنت کاهش گالنی ۱۶۵ دلار و ۴۵ سنت عرضه شد.
خبرگزاری رویترز نوشت: امروز پنجشنبه پس از آنکه گزارشی منتشر شد که اوپک و هم پیمانانش احتمالا طرح کاهش تولید نفت را تا اواسط ۲۰۲۰ ادامه خواهند داد و همچنین چین مذاکره کنندگان آمریکا را برای دور جدیدی از گفتگو ها دعوت کرده است، افزایش یافت.
بر اساس منابع اوپک، کشور های اوپک و دیگر هم پیمانان غیراوپکی اش در نشست ماه آینده طرح کاهش تولید نفت را تمدید خواهند کرد و همین عاملی شد تا قیمت نفت در بازار های جهانی رشد کند در حالی که امروز قیمت نفت کاهشی بود.
پوتین رئیس جمهور روسیه هم روز چهارشنبه اعلام کرد: روسیه و اوپک هدف مشترکی را برای حفظ توازن بازار نفت دنبال می کنند و مسکو همکاری های خود را درباره طرح کاهش تولید نفت ادامه خواهد داد.
در دیگر سو دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در میان افزایش تنش های تجاری با کشور چین، انتظار دارد که دو مصوبه در کنگره این کشور در حمایت از معترضان هنگ کنگ به تصویب برسد که به نظر می رسد این اقدام موجب خشم چین بشود.
گزراش رویترز حاکی است که پایبندی به فاز یک مذاکرات چین و آمریکا و عمل به آن احتمالا به سال آینده موکول شود.
توماس وارگا، کارشناس ارشد کارگزاری PVM گفت: با این سناریو ها که در بازار وجود دارد انتظار بر این است که هم نفت و هم بازار های سهام تحت فشار باشند.

افزودن نظر